"HARFTEN ÖTE KADIN" PROJESİ İLE ZİYARETLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ

Okulumuz, Adile Kılıç'ın yürüttüğü "Harften Öte Kadın" adıyla hayata geçirilen proje kapsamında kadına şiddeti önleme adına başlatılan çalışmalar kapsamında ziyaretlerde bulunuyor.

Şiddeti önleme ve şiddetle mücadele kapsamında ülke genelinde kadının önemini vurgulamak ve kadına şiddetle mücadeleye ilişkin öğrencilerde ve toplumda farkındalık oluşturma adına "Harften Öte Kadın" adıyla hayata geçirilmiş bir etwinning projesi yapan okulumuz ekibi, Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.

Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük, Okulumuz Ahmet Tahtakılıç Ortaokulu Müdürü Mustafa Kaptan, İngilizce Öğretmenimiz Adile Kılıç ve öğrencilerimizi, Rize Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kalender makamda ağırlardı.

Ziyarette proje koordinatörümüz Adile Kılıç çalışmalarla ilgili bilgi vererek, "Proje ile aynı zamanda öğrencilerde saygı, kadın erkek eşitliği ve cinsiyet ayrımcılığı konularında farkındalık oluşturmak, topluma yararlı bireyler olmalarına katkı sağlamak, empati kurma, fikirlerini paylaşma, yardımlaşma, özgüven geliştirme, yaşam becerileri kazandırma, toplumsal ve insani değerlere dikkat çekmek hedeflenmiştir. 'Bir dizede sen kadın desen' sloganıyla Türkiye'nin çeşitli illerinden 25 okul ve Azerbaycan'dan bir okul ile birlikte sosyal sorumluluk adına yola çıktık. Farklı illerden yaklaşık 237 öğrencimiz 4 ayı aşkın süredir kadının önemine ilişkin şiirler yazıyor, resimler yapıyor,  muhabir olup elinde mikrofonla toplumun her kesiminden insanların kadının önemine ilişkin görüşlerini alarak yaşamın içinde bu sorumluluğu kazanma adına emek veriyorlar. Projede her ay birçok etkinlik gerçekleştiriliyor." dedi. 

Projenin ortak ürün çalışması olarak öğrenci resim ve şiirlerinden oluşturulan "Harften Öte Kadın" şiir kitabı Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kalender'e takdim edildi.Etiketler:   

YORUMLAR


N
Nimet Büyük      13.03.2020     
Farkındalığınızdan dolayı tebrikler arkadaşlar emeklerinize sağlık

M
MUSTAFA KAPTAN      14.03.2020     
TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Y
Yaşar Koçak      14.03.2020     
Harikasınız. Tebrik ediyorum...