EMİN MAHMUTOĞLU
ARDEŞEN - MERKEZ FATİH İLKOKULU
- Tarih: 12.03.2020Okunma: 806
Okuldan Benzer Haberler
-
İNCİ YILDIZ 82 MİSAFİRİNİZ VAR
-
KADİR DELİBAŞ 80 ATASÖZLERİ VE DEYİMLERİMİZ
-
Nursema Atagün,Pınar Gül ve Meryem Demircioğlu 138 MİSAFİRİNİZ VAR
-
Emin Mahmutoğlu 83 TURŞULARIMIZ HAZIR
-
Emin Mahmutoğlu 221 MİSAFİRİNİZ VAR
-
Gülüzar Yazar 158 MİSAFİRİNİZ VAR
-
Göksel Yıldırımkaya 127 ÇÖMLEK YAPIYORUZ
-
Göksel Yıldırımkaya 155 YERLİ MALI HAFTASI
-
Emin Mahmutoğlu 270 MİSAFİRİNİZ VAR
-
Emin Mahmutoğlu 161 MİSAFİRİNİZ VAR
ÖFKENİN SONUÇLARI
Öğrencilerimize öfkenin sonuçlarını anlattık
1/E sınıfımızla öfkeninin sonuçlarını gösteren bir etkinlik uyguladık.Bu etkinlikte öğrencilere önce bir elma veriyoruz.öğrenciler öfke anında gösterdikleri tavırları ve şiddeti elma ya da göstermelerini istiyoruz.Daha sonra başka bir elma daha veriyoruz.Bu elmaya da güzel şeyler söyleyip güzel davranmalarını istiyoruz.Etkinlik sonunda iki elmayı da bölüyoruz.ökfe ve şiddet gösterdikleri elmanın içerisinin ezilmiş renginin değişmiş,iyi davrandıkları elmanın ise içinin daha güzel olduğunu gösteriyoruz.Böylece öfke ve şiddetin fiziki olarak etkisi olmasa da insanın iç dünyasını etkilediğini anlatmış oluyoruz.Daha sonra çocukların şiddet algısını ölçmek için 4 sorudan oluşan bir anket doldurtuyoruz.Bu anketle onların şiddet kavramını görmüş oluyoruz.Bu etkinlik rehber öğretmen Emin Mahmutoğlu tarafından uygulanmıştır.
Etiketler: