CORONA VİRÜS BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Okulumuz Öğrencilerine Corona Virüs Bilgilendirme semineri ve gerekli malzemelerin dağıtılması

11.03.2020 saat: 09.00 tarhiniden okulumuz öğretmenlerinden Beşir BULUT hocamız tüm sınıflara Corona Virüs semineri vererek ne gibi tedbirler alınması gerektiğini anlattı. Okul Müdürümüz Reşat ÖNDER tarafından temin edinilen kolonyalar tüm sınıflarımıza dağıtıldı. Başta Okul Müdürümüz ve Beşir Bulut hocamız olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

K O R O N A

Korona virüsü, 400-500 mikrohücre çapına sahip , boyutları büyük bir virüstür, herhangi bir maske bile virüsün girişini engeller, bu nedenle eczacıları 2 katlı 3 katlı maske istiyoruz diye zorlamaya gerek yoktur.

Virüs havaya değil, yere yerleşir, bu nedenle hava yoluyla bulaşma ihtimali düşüktür.

Korona virüsü, metal bir yüzeye bulaştığında 12 saat yaşayacak, bu yüzden ellerinizi sabun ve su ile yıkamak bile yeterli olacaktır

Kumaşlara bulaştığında Corona virüsü 9 saat kalır, bu yüzden kıyafetleri yıkamak veya iki saat güneşe maruz bırakmak onu öldürmek için yeterlidir.

Virüs 10 dakika boyunca ellerde yaşar, bu nedenle cep boyutlarındaki alkol ve dezenfektanları cepte taşımak ve sık sık önlem amaçlı kullanmak faydalı olacaktır.

Virüs 26-27 ° C sıcaklığa maruz kaldığında öldüğü için , sıcak bölgelerde yaşayamamaktadır. Ayrıca sıcak su ve sıcak içecekler içmek ve güneşe maruz kalmak yeterince iyidir.

Dondurmadan uzak durmak ,soğuk yiyecekler ve içecekler tercih etmemek önemlidir.

Ilık su ve tuzla gargara yapmak virüsü bademciklerde iken öldürür ve akciğerlere geçmesini önler.

Bu talimatlara uymak virüsü önlemek için önemlidir.

UNICEFEtiketler:   

YORUMLAR


N
Nimet Büyük      11.03.2020     
Farkındalığınızdan dolayı tebrikler arkadaşlar

Y
Yaşar Koçak      11.03.2020     
Harikasınız. Tebrik ediyorum...