![](images/avatar/0.jpg)
Ozan ORHAN
- Tarih: 5.03.2020Okunma: 877
Okuldan Benzer Haberler
-
Yasemin SARIHAN 49 ELMALI ORTAOKULU KİTAP YAZDI
-
Yasemin SARIHAN 33 TÜRKİYE 2.Sİ OLAN ÖĞRENCİMİZ GENEL MÜDÜRLÜK VE İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ
-
Yasemin SARIHAN 45 ELMALI ORTAOKULUNDAN TÜRKİYE 2.LİĞİ
-
Tüm öğretmenler 42 ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ
-
Tüm öğretmenler 84 KİTAP KURDU
-
NACİ ERAYDIN 69 DEPREME FARKINDALIĞI EĞİTİMİ
-
ESRA AYDIN 72 TOMBİK OYUNU
-
Muhammet Atalay - Yasemin Sarıhan 62 RİZE KİTAP FUARI GEZİSİ
-
Tüm öğretmenler 61 KİTAP KURDU
-
Yasemin SARTIHAN 55 DİLİMİZİN ZENGİNLİKLERİ
TAM YERİ TAM ZAMANI
Elmalı İlkOrtaokulu olarak ‘’okul dışı faaliyetler’’ kapsamında ‘’1-7 Mart Deprem Haftası’’ dolayısıyla ilimizde bulunan Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü’ne(AFAD) gezi düzenledik.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_20200305230344.jpeg)
Elmalı İlk/Ortaokulu olarak ‘’okul dışı faaliyetler’’ kapsamında ‘’1-7 Mart Deprem Haftası’’ dolayısıyla ilimizde bulunan Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü’ne(AFAD) gezi düzenledik.
İlk olarak AFAD İl Müdürümüz Sayın Şakir KURK bizleri makamında ağırladı. AFAD’ın çalışmaları hakkında bizleri bilgilendirdi.Bu bilgilendirmeyi yaparken daha çok deprem ve diğer bölgesel afetler (heyelan ve sel) üzerinde durdu.’’Rize’de meydana gelen olası afetlerin %75’inin insan kaynaklı olduğunu vurguladı.Bu noktada afet bilinci geliştirmek adına okullara büyük sorumluluklar düştüğünü belirtti’’
Daha sonra AFAD ekipleri tarafından bizlere afetler hakkında bilgilendirici sunumlar yapıldı. Sonrasında kurum içinde arama kurtarmada kullanılan ekipmanlar tanıtıldı.Yerleşkede bulunan sel havuzu, deprem tatbikat alanları ve tırmanma duvarı gibi alanlar öğrencilere gösterildi.
Öğrencilerimizin oldukça ilgi çekici bulduğu ve afetler hakkında bilgi edindiği bu gezimizde başta AFAD İl Müdürümüz Şakir KURK olmak üzere bize bu bilgilendirici ve samimi ortamı hazırlayan AFAD ekiplerine teşekkür eder,çalışmalarında başarılar dileriz.
Etiketler:
YORUMLAR
Emeği geçenleri tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.
-
OOzan ORHAN 6.03.2020
Sağolun Mustafa Hocam.Teşekkür ederiz
Size her yer okul dışı öğrenme ortamı. Tebrikler......
-
UUĞUR TÜFENK 8.03.2020
Teşekkürler Sayın Müdürüm. -
UUĞUR TÜFENK 8.03.2020
Teşekkürler Sayın Müdürüm. -
OOzan ORHAN 8.03.2020
Sağolun Sayın Müdürüm. Teşekkür ederiz.