![](images/avatar/0.jpg)
Zeynep HELLAÇ AKSU
- Tarih: 15.01.2020Okunma: 804
Okuldan Benzer Haberler
-
AYSUN ŞALCIOĞLU 273 MİSAFİRİNİZ VAR
-
AYSUN ŞALCIOĞLU 280 GENÇLİK HAFTASI
-
Elif Arıman 68 YENİDEN KULLANMA ETKİNLİĞİ
-
AYSUN ŞALCIOĞLU 473 I LOVE YOU MATH ETWINNING: KÜBİZM VE MATEMATİK
-
AYSUN ŞALCIOĞLU, Güven Şahin 275 MİSAFİRİNiz VAR
-
Aynur Yılmaz, Aylin Kaya Koto, Güven Şahin 125 MİSAFİRİN VAR
-
Güven Şahin 86 MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULUNDA KANO SPORU TANITIMI
-
Aylin Kaya Koto 178 MİSAFİRİN VAR
-
AYSUN ŞALCIOĞLU 385 MİSAFİRİN VAR
-
Berna Özpirinç 93 MİSAFİRİNİZ VAR
MUAYENEHANEMİZ İNGİLİZCE DİYALOGLAR İÇİN HAZIR
Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 5-B sınıfı olarak İngilizce dersimizde sağlık ünitemizde konuşma becerilerimizi geliştirmek için yaptığımız diyalog çalışmalarımıza devam ediyoruz.
![](http://rize.meb.gov.tr/rista/haber_resimler/dosya_202001152126262.jpg)
Diyaloglarımız öncesinde sağlık ünitemiz ile ilgili gerekli materyaller (iğne,boş ağrı kesici kutuları, şurup, sıcak su torbası, tansiyon aleti, ateş ölçer vb) temin edildi.Öğrencilerimiz getirdiği malzemelerin İngilizcelerini renkli kağıtlara yazdılar. Öğrencilerimizden derse gelmeden bir hafta öncesinden bir hastalığı canlandırmaları istendi ve fotoğrafların üzerine konuşma baloncukları şeklinde hangi hastalığa sahip oldukları yazıldı. Renkli çıktılar halinde minik bir pano oluşturuldu. Bu şekilde muayenehane masamız hazırlandı. Doktor önlüğü ve steteskop ile eşliğinde öğrencilerimiz hazırlandı. Model diyalog sunumlarından sonra öğrencilerimiz kendi diyaloglarını hazırladılar. Ve son olarak diyaloglarımızı canlandırdık,hastalarımıza şikayetlerini sorduk ve öğrendiğimiz yapıyı kullanarak tavsiyelerde bulunduk. Öğrencilerimiz hazırlanan materyallerle konuşma pratiği yapmayı çok seviyorlar. Etkili bir konuşma etkinliğiydi.
Etiketler: