Abdullah TOSUN
- Tarih: 01.12.2019Okunma: 651
Okuldan Benzer Haberler
-
Abdullah TOSUN 203 CODEWEEK KODLAMA ÇALIŞMALARI
-
Nur AKKOYUN 329 EMPATİ ÇARKI ÇEVRİLİYOR
-
Gülsüm TİRYAKİ 253 GÖZLERİMİZİ KAPAYALIM ENGELLERİ HEP BİRLİKTE AŞALIM
-
Abdullah TOSUN 484 KODLABÜYÜ.KODRİS İLE KODLAMA ÇALIŞMALARI
-
Abdullah TOSUN 316 YERLİ MALI HAFTASI ETKİNLİKLERİ
-
Abdullah TOSUN 450 BİLGE KUNDUZ ULUSLARARASI ENFORMATİK VE BİLGİ-İŞLEMSEL DÜŞÜNME ETKİNLİĞİ
-
Abdullah TOSUN 302 KODLAMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR
-
Abdullah TOSUN 282 AVRUPA KOD HAFTASI
-
Abdullah TOSUN 298 CODEWEEK KODLAMA ÇALIŞMALARI
-
Abdullah TOSUN 354 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI
ARDUİNO İLE KARTON ROBOTLAR
Destekleme ve Yetiştirme Kursu kapsamında öğrencilere vermiş olduğum Arduino robotik kodlama eğitimleri ile öğrenciler kartonlardan kendi robotlarını yapıyor.
Destekleme ve Yetiştirme Kursu kapsamında önceki haftalarda öğrencilere arduino robotik kodlama eğitimleri verilmeye başlanmıştı. Arduino robotik kodlama eğitimleri kapsamında öğrencilere LED yakma, RGB led kullanımı, Buzzer ile melodi çalma, Buton kullanımı, Karaşimşek, Servo motor kullanımı ve Ultrasonik(Mesafe) sensörü kullanımı öğretildi. Bu haftaki etkinliğimiz öğrenmiş olduğumuz sensörlerden servo motoru kullanarak kartonlardan robot yapmaktı. Etkinlik için gerekli olan materyaller makas, yapıştırıcı, koli bandı,çift taraflı bant, karton, arduino uno kart, 2 adet servo motor ve jumper kablolardı. Öğrencilere verilen ölçüler dahilinde kartonlar kesilerek kollar, gövde ve kafa yapıldı ve birbirine yapıştırıldı. Kollara servo motorlar takıldı, Mblock programı kullanarak kodlandı ve hareket ettirildi. Öğrenciler hem eğlendi hem de öğrendi.
Etiketler: