RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yüzen Okullar ve Bireysel Sporları Geliştirme Projelerinin Sertifika Dağıtım Töreni

Yüzen Okullar ve Bireysel Sporları Geliştirme Projelerinin Sertifika Dağıtım Törenine Rize Gençlik Merkezinde yapıldı.
Yüzen Okullar ve Bireysel Sporları Geliştirme Projelerinin Sertifika Dağıtım Töreni

Rize Valiliği´nin desteklediği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ortaklığıyla yürütülen "Yüzen Okullar-Bireysel Sporları Geliştirme" projelerinin sertifika töreni yapıldı. Rize Gençlik Merkezi´nde gerçekleştirilen sertifika dağıtım törenine Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcıları Mehmet KURT, Emre NEBİOĞLU, Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Veliler ile Merkez Atatürk ve İstiklal İlk/Ortaokulu Öğrencileri katıldı.

Öğrencileri spora kazandırmak için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini belirten Vali YAZICI, "Öğrencilerimiz sporu çok sevdi. Sporcularımızın başarılarının devamını diliyorum" dedi    Rize´de eğitim-öğretimin yanı sıra, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklere de büyük önem verdiklerini ifade eden Vali YAZICI, " Öğrencileri bir araya toplayıp birlik ve beraberlik aşılamaya, sosyal aktiviteler yapmaya çalışmaktayız. Amacımız sosyal, sağlam karakterli ve kendine güveni olan bir gençlik yetiştirmektir. Bu sayede öğrenciler küçük yaştan itibaren sosyal hayatın bir parçası olduklarını anlayacaklardır. Bu projeye katılan öğrencilerin derslerinde daha başarılı olduğu görülmüştür. Bu proje kapsamında veliler çocuklarını buraya severek gönderiyorlar. Bu güzel spor tesislerimizin içini doldurmak gerekiyordu. İşte bu başarılı, istekli öğrencilerimizle içinin doldurulduğunun göstergesidir " ifadelerini kullandı.  

Tüm çocukların spor yapması gerektiğini söyleyen Vali YAZICI , "Geleceğimizin teminatı ve ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın mutlaka bir branşta spor yapmaları gerektiğine inanıyorum. Çocuklarımızın spor bilinciyle yetişmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Eğitim ve spor ayrılmayan, birbirini tamamlayan iki parçadır. Bu projeye katkısı olan herkese ve özellikle ailelere çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi hem okullarına devamlarında hem de sporda gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Hepinizin alınlarından öpüyor, tebrik ediyor, kutluyorum. Valilik olarak da her daim sizlerin yanında olduğumuzu, sizleri desteklediğimizi bilmenizi isterim.  Spor, disiplinli çalışmayı gerektiren, yenilmeyi de hazmetmeyi öğreten dolayısıyla kişileri olgunlaştıran bir uğraştır. Sporun aslında ahlaken de insanları geliştirdiğini düşünen biri olarak bütün gençlerimizin, çocuklarımızın, yetişkinlerimizin bir spor dalı ile ilgilenmelerini gönülden arzu ediyorum.  Bu başarıların ilimizdeki diğer gençlerimize de örnek olması temennisiyle sporcularımıza imkânlar dâhilinde her türlü desteği vereceğiz" şeklinde konuştu.

Katılım sertifikalarını Rize Valisi  Ersin YAZICI´nın elinden alan öğrenciler ise çok mutlu olduklarını belirttiler.

08-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.