RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YEŞİLAY HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI..

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet KAZANCI, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, Şube Müdürleri Besim ACAR, Mehmet KİBAROĞLU, Zafer HAŞİMOĞLU, Yeşilay Derneği Rize Şubesi Başkanı Avukat Harun MERTOĞLU, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı kutlama programı Taşlıdere Gazi İlk-Ortaokulu koordinasyonunda gerçekleştirildi. 
YEŞİLAY HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI..

Yeşilay Derneği Rize Şubesi Başkanı Harun MERTOĞLU yapmış olduğu konuşmada; Yeşilay’ın, bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attığını belirten MERTOĞLU “Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutladığımız Yeşilay Haftasını da vesile kılarak halkımızın bağımlılık konusunda farkındalık düzeyini arttırmak için Rize’de  çeşitli faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da “İyi ki Yeşilay var!” konseptiyle kutladığımız haftada, bağımlılıkla ve zararlı alışkanlıklarla mücadele için tüm otoriteleri ve toplumu harekete geçirmeyi amaçlamaktayız” dedi. Toplumda her türlü bağımlılığa karşı mücadele ettiklerini, bu konuyla ilgili ailelere büyük işler düştüğünü belirten MERTOĞLU, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması için herkesinden elinden gelen gayreti göstermesi gerektiğini söyledi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ, okullarımızda değerler eğitimi ile iligli konulara çok önem verdiklerini belirterek, özellikle Yeşilay Derneğinin sigara, alkol ve madde bağımlılığı ile ilgili faydalı çalışmalarının çokönemli olduğunu dile getirdi. DURMUŞ, "Yeşilay Derneği insanlara faydalı bir kuruluş ve hiç bir çıkar gözetmeden fayda sağlayan bir kuruluştur. Hepimiz bu kuruluşa ve faaliyetlerine destek vermeliyiz. Ailelerle birlikte ok yaydan çıkmadan bu konularla ilgili eğitimleri çocuklarımıza vermeliyiz. Genç nesilleri, genç dimağların arasında zararlı alışkanlıkları yayarak gelecekte onların düşünmelerine engel olmak, plan ve program yapmalarına engel olmak süretiyle onlara zarar vermek isteyenler çok olabilir. Dolayısıyla biz Yeşilayın faaliyetlerini çok önemsiyoruz.  Hepimizin de fert olarak kurum olarak bu derneğe destek vermemiz gerekiyor. Hz. Peygamber "İnsanların hayırlısı insanlara faydalı olandır" diyor. Bu kuruluşlar insanların faydası için calışmaktadırlar. Bİzim de bu hayır işlerinde az da olsa tuzumuzun bulunmasını istiyorsak bu tür faaliyetleri yürüten kurum ve kuruluşlara destek vermemiz gerekiyor." dedi. 

Programda Taşlıdere Gazi İlk-Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu skeçler izleyeciler taarafından ilgiyle izlendi ve büyük alkış aldı. 

07-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-201607-03-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.