RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“YERLİ MALI YURDUN MALI; HERKES ONU KULLANMALI”

“YERLİ MALI YURDUN MALI; HERKES ONU KULLANMALI”

        Derepazarı Günay Kıran Anaokulunda düzenlenen yerli malı haftası kapsamındaki etkinliğe Derepazarı Kaymakamı Sayın Selçuk KÖKSAL, İl Milli Eğitim Müdür vekilimiz Salih YELKENCİ, şube müdürlerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer KESKİN ve birçok okul müdürü katıldı.

 

Sınıflarda öğrencilerin hazırladığı etkinlikler izlenirken konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Salih YELKENCİ, “Tutum ve yatırım alışkanlığı küçük yaşlarda kazanılır. Ders araçlarını, giysilerini, harçlığını tutumlu kullanan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Küçükken boşa akan su musluğu, gereksiz yanan lambayı kapatan çocuk bu güzel alışkanlığı büyüyünce de devam ettirir. Okul çağlarında zamanı iyi değerlendirme alışkanlığı kazanan insan bu huyundan vazgeçmez. O nedenle çocukları küçük yaşlarda tutumlu olmaya özendirmeliyiz.” dedi.

 

       Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri kapsamında “Yerli Malı yurdun malı, her Türk onu kullanmalı’’ diye haykıran, koca yürekli minik öğrencilerin hep bir ağızdan söylediği şarkılar ve şiirler ile program sona erdi.


26-12-201826-12-201826-12-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.