RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VI. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi...

VI. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresinin açılış töreni  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı.
VI. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi...

VI. Uluslararası Eğitimde Araştırmalar Kongresi 13-15 Ekim tarihleri arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesinin ev sahipliğinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Uluslararası Eğitim Araştırmacıları Derneği ile ortaklaşa gerçekleştirilecek.

Bu yıl ana teması “Eğitimde Kalite Güvencesi: Politikalar & Yaklaşımlar” olarak belirlenen kongre, Türkiye’nin eğitim sisteminin ve sorunlarının her yönüyle derinlemesine tartışılacağı bir platform sunmayı amaçlıyor.

Onur Kurulunda Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel ACER, YÖK Başkanı Danışmanı Prof. Dr. Mustafa SAFRAN, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim HATİPOĞLU, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet ŞİŞMAN, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mirza TOKPINAR’ın yer aldığı kongrenin açılış töreni, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde Rektör Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’ın onursal başkanlığında gerçekleştirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet KÜÇÜK ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dinçay KÖKSAL kongre başkanları olarak açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.  

Kongrenin açılış törenine katılan Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ yapmış olduğu konuşmada; " 21. yüzyılda dünyada çok hızlı değişimler ve gelişmeler yaşanmaktadır. Bu değişimlere ve gelişmelere ayak uydurmak nitelikli insan gücü ile sağlanabilir. Nitelikli insanın kalbine ve beynine hükmetmenin en önemli yolu da eğitimdir. İlimizde eğitim adına böyle bir kongrenin düzenlenmesinden duyduğum memnuniyeti eğitim camiasının bir neferi olarak dile getirmek istiyorum. Kongrenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu kongrenin ülkemiz eğitim sisteminin gelişmesine ve sorunlarının belirlenmesine ve çözümüne ışık tutmasını dilerim." dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN yapmış olduğu konuşmanın ardından kongrenin gerçekleşmesinde destek veren kurumlara plaketlerini takdim etti.

14-10-201614-10-201613-10-201614-10-201614-10-201613-10-201614-10-201614-10-2016Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.