RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ ERSİN YAZICI VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEMSETTİN DURMUŞ FINDIKLI’DA…

Vali Ersin Yazıcı, Fındıklı İlçesi´ni ziyaret etti. Fındıklı´da incelemelerde bulunan Vali Ersin Yazıcı, yöneticilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.  
VALİMİZ ERSİN YAZICI VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞEMSETTİN DURMUŞ FINDIKLI’DA…

Vali Ersin Yazıcı, her fırsatta ilçelerimizi ve köylerimizi bizzat ziyaret ederek, buralardaki devlet yatırımlarımızı ve gelinen safhayı yerinde görmek, varsa yaşanan sıkıntıları çözmek, vatandaşlarımızın talep ve şikâyetlerini yerinde dinlemek üzere ilçelerimize gidiyorum. Devletimizin temsilcisi olarak vatandaşımıza verilen hizmetlerin en iyi şekilde yürütülmesi, aksaklıkların giderilmesi, ilçe ve köylerimize daha iyi hizmet verilmesinin takipçisiyim dedi.

Fındıklı´da gün boyunca süren ziyaretin ilk bölümünde inşaatı devam eden Fındıklı İmam Hatim Lisesinde incelemelerde bulunan Vali Yazıcı ve beraberindekiler daha sonra Fındıklı Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesine geçerek idareci ve öğretmenlerin katılımıyla RENK Projesini değerlendiler.

Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Kaymakam Arif Karaman, Belediye Başkanı Adnan Özbalaban, İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ve Fındıklı İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Kemal Mollamerdoğlu  ile birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Ailesinden ve öğretmenlerinden sevgi, şefkat ve ilgi gören bir çocuğun başarılı olmasının kaçınılmaz olduğunu kaydeden Vali Yazıcı, şöyle devam etti: "Eğitimde başarı için hepimize büyük görevler ve sorumluluklar düşüyor. Rize´mizde en öncelikli sorunumuz eğitimdir. İlimizde eğitim başarısının artırılması için üzerine görev düşen herkesin mesai gözetmeksizin yerine getirmesi gerekir. Hepimizin eğitime yüksek oranda destek vermesiyle eğitimde arzu edilen başarı yakalanacaktır. Çocuklarımız bizlerin en değerli varlıklarıdır. Çocuk umuttur, sevgidir, ülkenin geleceğidir." dedi.

Şehit Cavit Köroğlu Anadolu Lisesi eski binasında da incelemelerde bulunan Vali Yazıcı, bina ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Vali Ersin Yazıcı ve beraberindekiler Yaşlılar Haftası münasebetiyle Fındıklı Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi´ni de ziyaret etti. Huzurevi sakinlerinin tek tek ellerini sıkan ve hatırlarını soran Vali Yazıcı büyük bir sevgiyle karşılandı.

Yenen öğle yemeğinde de yaşlıları yalnız bırakmayan Vali Yazıcı ,"Toplumun ve ailenin temel direği olan yaşlılarımız geçmişten günümüze köprü kuran, kültürü ve değerleri geleceğe taşıyan değerlerimiz olarak toplumda hak ettikleri saygınlığı kazanmaları geleceğimiz adına çok önemli olup,  kazanmış oldukları bilgi birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, günümüze ve geleceğe ışık tutan bir kaynaktır. "dedi. Vali Yazıcı, sözlerine, tüm büyüklerimize sağlık, sıhhat, afiyet ve huzur dolu bir hayat dileyerek son verdi.

Yaşlılar böyle bir haftada unutulmadıkları için ve Rize Valisi´nin ve diğer konukların kendilerini ziyarete geldikleri için çok mutlu olduklarını ifade etti.

Yemek sonrası huzurevi sakinleriyle sohbet ederek onların sıkıntı ve isteklerini dinleyen Vali Yazıcı daha sonra huzurevinden ayrıldı.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.