RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ YAZICI KÜÇÜKÇAYIR KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ…

Vali Ersin Yazıcı, Vali yardımcısı Mehmet Özer ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Haşimoğlu ile birlikte Rize Merkez Küçükçayır İlkokulu - Ortaokulunu ziyaret etti.
VALİ YAZICI KÜÇÜKÇAYIR KÖYÜNÜ ZİYARET ETTİ…

Vali Yazıcı İdareci ve öğretmenlerin katılımıyla RENK Projesini değerlendirdi. Öğretmenlerin yaptıkları işin çok önemli olduğuna vurgu yapan Yazıcı, "Bir ülkenin gelişmesinde, kalkınmasında en büyük faktör eğitimdir. Bu nedenle sürekli olarak okullarımızı ziyaret ediyoruz, öğretmen ve öğrencilerimizle sohbetler yapıyoruz. Biz bir aileyiz ve her zaman için sizin yanınızdayız. Eğitilmiş, aydınlanmış, cehaletin kucağına düşmeyen ve yarına güvenle bakan bir nesle ihtiyacımız var. Bu konuda devlet olarak bütün çabamızı sarf ediyoruz. Hep birlikte Rize’mizi eğitimde, teknolojide, sporda, kültürde ve sanatta daha ileriye taşımak için çalışacağız ve yürüdüğümüz yolda daima başarı için adım atacağız." diye konuştu.

Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Özer ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Haşimoğlu öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.

Okuma saati sonrası sınıf öğrencileriyle sohbet eden Vali Yazıcı, Öğrencilere gelecek hedefleri ile ilgili tavsiyelerde bulunarak, bilgiye ulaşmanın en temelinde kitap olduğunu bunun için öğrencilerin kitapları yanlarından eksik etmemesi gerektiğini söyledi. Vali Yazıcı öğrencilere hedefledikleri mesleği de sordu. Vali Yazıcı öğrencilere, hedeflerinin büyük küçük olmasının öneminin olmadığını söyleyerek, herkesin istediği mesleği yapması ve ailelerinden de bu yönde destek almaları gerektiğini kaydetti.


Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.