RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ ERSİN YAZICI ve MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞEMSETTİN DURMUŞ PAZAR İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ…

    Pazar 10 Mart Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, idareci ve öğretmenlerin katılımıyla RENK Projesini değerlendirdi.
VALİ ERSİN YAZICI ve MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞEMSETTİN DURMUŞ PAZAR İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ…

 

 

Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Pazar Belediye Başkanı Ahmet Basa, Pazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Nimet Büyük ile birlikte kitap okuma etkinliğine katıldılar.

Daha sonra konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen Vali Yazıcı; "Ortaya koymuş olduğumuz temel bir projemiz var. Sizlerin de desteği ile ´RENK´ projesi devam edecek. Bu projeye tüm Rize sahip çıktı. Çocuklarımızı yarınlara hazırlayan ekip sizlersiniz. Başarıyı sınavla da sınırlamamak lazım. Hem müzikte, hem sanatta, hem sporda kültürde, folklorda başarıyı arayan illerden bir tanesiyiz. Bu noktada idareciler olarak bize düşen görevler ve sahada size sunulan görevler var.  Öğrenci, öğretmen ve velilerle birlikte sinerji oluşturup başarı elde etmek istiyoruz.

Bu nedenle sürekli olarak okullarımızı ziyaret ediyoruz, öğretmen ve öğrencilerimizle sohbetler yapıyoruz. Birlikte hareket edilirse, başarıya giden yoldaki engeller kolay aşılır. Bizim en önemli gündemimiz eğitimdir. Hepimiz bir ekip ruhu içinde hareket edeceğiz. Sizler eğitimin liderlerisiniz. Sizlerle birlikte var gücümüzle Rize´de eğitimi geliştirmek, eğitimin kalitesini ve seviyesini yükseltmek için çalışıyoruz." dedi.

Rize il ve ilçelerinde eğitim kurumlarının en iyi düzeye yükselmesi, öğrencilerin başarılı olmaları için ne gerekiyorsa yapılacağını ifade eden Vali Yazıcı "Eğitim ve öğretim, vali olarak ilimizde en öncelikli konularım arasında yer alıyor. Rize eğitimde çok beğendiğimiz bir yerde değil. Rize´nin eğitimde olması gereken yer daha üst sıralardır. Bunun için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Üzerimize düşen görevi yöneticiler olarak yapacağız. Okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle beraber hep birlikte el ele verip bu çizgimizi yukarıya doğru taşıyacağız." dedi.

Okullardaki başarının öğrencilerle ve ailelerle kurulan diyaloğa bağlı olduğunun altını çizen Vali Yazıcı, "Ailelerle kuracağınız diyaloglarda çocukların başarısı için ailenin önemini velilere aktarmak gerekir. Çocuklarımızın başarılı olmasında anne-babanın çocuklara gösterdiği ilgi, alaka ve ayırdığı zamanın çok büyük öneminin olduğunu velilerimize anlatmak okullarımızdaki başarıyı daha da artıracaktır." dedi.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.