RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ ERSİN YAZICI ve MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞEMSETTİN DURMUŞ ÇAMLIHEMŞİN İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ...

Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ile birlikte Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret etti. Vali Yazıcı, idareci ve öğretmenler ile bir araya gelerek RENK Projesini değerlendirdi.
VALİ ERSİN YAZICI ve MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞEMSETTİN DURMUŞ ÇAMLIHEMŞİN İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ...

Başarı konusunda en büyük payın öğretmenlerde olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Rize´de eğitim kurumlarımız gerçekten çok güzel.  Fiziki yapılar elbette önemli ancak, her şey insan unsurunda bitiyor. Bu noktada idareciler olarak bize düşen görevler ve sahada size sunulan görevler var.  Öğrenci, öğretmen ve velilerle birlikte sinerji oluşturup başarı elde etmek istiyoruz. "dedi. Vali Ersin Yazıcı, okulları ziyaret ederek varsa problemleri yerinde görerek çözümler bulmaya çalıştıklarını belirterek, Valilik olarak eğitime çok önem verdiklerini, ilimizdeki eğitim çıtasının yükseltilmesi konusunda her zaman seferber olduklarını, her platformda beyan ettiklerini ve edeceklerini belirtti.

Vali Ersin Yazıcı: "Biz küçük dokunuşlarla bir şeyler yapabiliriz, harekete geçirebiliriz. Hangi işi yaparsak yapalım o işe yüreğimizi ve sevgimizi katmamız gerekiyor. Biz bir şeyler yapacağız. Renk projesi sadece okuma saatiyle ilgili bir proje değil. Bu proje hem yabancı dil öğretimini, hem kültürel faaliyetleri, hem sosyal faaliyetleri, hem sportif faaliyetleri, hem de akademik ilerlemeyi temel almaktadır. Hepimiz bir ekip ruhu içinde hareket edeceğiz. Sizler eğitimin liderlerisiniz. Sizlerle birlikte var gücümüzle Rize´de eğitimin kalitesini ve seviyesini yükseltmek için çalışıyoruz. "diye konuştu.

Öğrencilerle de sohbet eden Vali Yazıcı, öğrencilerden gelecek hedeflerini belirleyerek bu hedefe ulaşmak için gayret göstermeleri tavsiyesinde bulundu. Vali Ersin Yazıcı, öğrencilere yaşamlarının her anında hayallerinin, hedeflerinin olması gerektiğini belirtti ve bu hayallerini gerçekleştirmek için çok çalışmalarını istedi.

Vali Ersin Yazıcı, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ve Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Engin Albardak ile birlikte kitap okuma saatine de katıldılar.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.