RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ ERSİN YAZICI TEVFİK İLERİ ANADOLU LİSESİNDE...

Merkez Tevfik İleri Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Ersin Yazıcı, idareci ve öğretmenlerin katılımıyla RENK Projesini değerlendirdi.
VALİ ERSİN YAZICI TEVFİK İLERİ ANADOLU LİSESİNDE...

Vali Yazıcı, idareci ve öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

" Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı iyi yetiştirmek, geleceğe iyi hazırlamak, bizlerin en öncelikli görevidir. Ortaya koymuş olduğumuz temel bir projemiz var. Sizlerin de desteği ile ´RENK´ projesi devam edecek. Bu projeye tüm Rize sahip çıktı. Çocuklarımızı yarınlara hazırlayan ekip sizlersiniz. Çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz önemli bir görevi yapıyorsunuz. Kamunun önemli bir yükünü alıyorsunuz. Mutlaka bir aile ve ekip havası oluşturmaya ihtiyaç var. Öğretmenlik mesleğini ne kadar çok severseniz bu alanda o kadar çok verimli olursunuz. "şeklinde konuştu.

Öğrencilerle de sohbet eden Vali Yazıcı, öğrencilerden gelecek hedeflerini belirleyerek bu hedefe ulaşmak için gayret göstermeleri tavsiyesinde bulundu.

´ Ne olmak istiyorsanız onun için çok çalışın´ diyen Vali Yazıcı, "Yaptığınız işte en iyisi olmak için çaba gösterin.  Bunun için mutlaka bir hedefiniz olsun. Üniversite sınavlarında başarılı olmak için sadece sınavlara çalışmak ve test çözmek yetmiyor, bol bol okumak gerekiyor. Son dönemlerde yapılan araştırmalar çok okuyan çocuklarımızın üniversite sınavlarında daha başarılı olduğunu gösteriyor. Eğitim herkesin önceliği olmak zorundadır. Çünkü eğitim geleceğimizdir. Eğitilmiş bireyler, gelecekte en büyük güvencemizdir." diye konuştu.

Rize´de eğitimin kalitesinin artması için gayret gösterdiklerini vurgulayan Vali Ersin Yazıcı,  gençlerin geleceğimiz için çok önemli olduğunu ve onların olumlu yönde yetişmesi, kendilerini geliştirmesi için Valilik olarak her türlü desteği verdiklerini belirtti.
Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Özer ve Rize Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte kitap okuma saatine de katıldılar.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.