RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ ERSİN YAZICI FENER LİSESİNİ ZİYARET ETTİ...

Vali Ersin Yazıcı beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Özer ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Rize Valiliği tarafından yürütülmekte olan RENK Projesi kapsamında Rize Fener Lisesine ziyarette bulundu.
VALİ ERSİN YAZICI FENER LİSESİNİ ZİYARET ETTİ...

Vali Ersin Yazıcı, idareci ve öğretmenlerin katılımıyla RENK Projesini değerlendirdi.

 

 

 

 

 

 

 

Toplantı sonrasında Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Mehmet Özer, İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş ile birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, düzenli olarak okulları ziyaret ettiğini ve öğrencilerin kitap okuma saatine aktif olarak katıldığını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

Hep birlikte Rize´de eğitimle ilgili seferberlik başlattıklarını ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Eğitim zor bir konu, ben bu konuyu seçtim, altında kalabilirim, ama vazgeçmeyeceğim, Rize eğitim de daha yukarılarda olmalı, Aydın, Burdur, Isparta, Kırşehir gibi illerden bizim bir farkımız yok." dedi.
Rize´de eğitim alanındaki başarı çıtasının daha yukarılara çıkarılması adına önemli projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Vali Ersin Yazıcı, "Eğer bir şeyi yapmayı gerçekten çok istiyorsanız, başarmak için elinizden gelen her şeyi yaparsınız. Normalden fazla çalışır, ekstra saatleri sorun etmez ve yapmanız gerekenleri ertelemezsiniz. Başarı, ancak onu istediğiniz takdirde gelecektir. Unutmayın bütün büyük başarılar da bir zamanlar hayaldi." dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelecekte olmak istenilen konumu hayal ederek, zihinde canlandırılmasını söyleyen Vali Yazıcı, "İstediğiniz, hayal ettiğiniz ve arzuladığınız zaman bilin ki hiçbir şeyin sizden kurtulma şansı yoktur." dedi.

Fener Lisesi Müdürü Yaşar Keskin´den bilgi alan Vali Yazıcı, daha sonra okuldan ayrıldı.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.