RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİ ERSİN YAZICI: DAHA ÇOK OKUYAN NESİLLER YETİŞMELİ...

51. Kütüphane haftası etkinlikleri kapsamında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi´nin katkılarıyla Vakıflar İlkokulu´nda kurulan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.
VALİ ERSİN YAZICI: DAHA ÇOK OKUYAN NESİLLER YETİŞMELİ...

Okula girişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Vali Ersin Yazıcı, düzenlenen törende yaptığı konuşmada, öğretmen ve öğrencilerle bir arada olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi.

Kütüphanelerin bir hafta süreyle hatırlanıp daha sonra unutulacak kurumlar olmadığını açıklayan Vali Yazıcı, " Okul kütüphanesinin açılmasının önemli olduğunu belirterek, daha çok okuyan nesillerin oluşması, geleceğimizin daha aydın olması için, Valilik olarak her türlü desteğin sağlandığını belirtti."

Kütüphanelerin geleceğin teminatı gençlerin yetiştirilmesinde anlamlı katkılar sağlayacağına inandığını ifade eden Vali Yazıcı, şöyle devam etti: "Kitaplık ve kitaplar insanlığın bilgi birikimini bize taşıyan, bizim her alanda yetişmemizi sağlayan kaynaklar ve hazinelerdir. En büyük zenginliğimiz olan gençliğimizi, geleceğe ne kadar iyi bir eğitim vererek hazırlarsak, o kadar aydınlık bir geleceğe yürüyeceğimize inanıyorum. Bu kütüphane sayesinde istedikleri bilgiye çok daha hızlı ulaşabilecekler. Kütüphaneler insanların en çok ihtiyaç duydukları yerlerdir. Okullarımız elbette ki hayatımızdaki en önemli kurumlardan biri. Okula yapılan, okumaya yapılan her yatırım bunun için büyük önem taşıyor. Bugün çocuklarımız için temin edilen her kitap, onların hayatında ciddi bir karşılık bulacaktır. Valiliğimizin topluma okuma alışkanlığı kazandırma amacıyla başlattığı ´RENK´ Projesine her kesimden destek geldi. Attığımız adımların karşılıksız kalmadığını görmek son derece mutluluk verici. 

Öğrenci, öğretmen ve velilerle birlikte sinerji oluşturup başarı elde etmek istiyoruz. Bugün açılışını yaptığımız kütüphane ile öğrencilerimiz ve velilerimizin iyi birer okur olma bilinci ve alışkanlığı kazandırmak amacıyla zengin ve güncel koleksiyonla desteklenmektedir. Kitap eğitimin temeli olduğuna göre, çocuklarımız için kitaba kolay ulaşabilecekleri kütüphanelerin önemi çok büyük. Kütüphane okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olsun. Sözlerime son verirken Rektör Prof.Dr. Hüseyin Karaman´ın şahsında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitemize teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum."dedi.

51. Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında ´Kütüphanesiz Okul Kalmasın´ sloganı ile yola çıkarak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından Vakıflar İlkokuluna kazandırılan kütüphanenin açılışını Vali Ersin Yazıcı ile Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman gerçekleştirdi. Kütüphane açılış kurdelesini keserek hayırlı olmasını dileyen Vali Ersin Yazıcı,  açılışın ardından kütüphaneyi gezerek kitapları inceledi.

Söz konusu kütüphaneden öğrencilerin yanı sıra vatandaşlar da yararlanabilecek.

Açılış törenine, Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon Komutanı J.Kd.Alb. İsmet Cansaran, Rize Belediye Başkan Vekili Sultan Yılmaz, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman, Vali Yardımcıları Şefik Aygöl, Turan Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Üniversitenin idari yöneticileri, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.