RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Erdoğan BEKTAŞ, Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti.

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Çayeli İlçesinde 200 öğrencinin eğitim gördüğü Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Vali Erdoğan BEKTAŞ, Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini Ziyaret Etti.

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, beraberinde Çayeli Kaymakamı Oğuz ŞENLİK, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Salih YELKENCİ ve diğer yetkililerle birlikte Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet eden Vali BEKTAŞ, daha sonra okuldaki simülasyon alanlarında incelemelerde bulundu ve tam donanımlı, gemi köprü üstü simülasyonunda bir geminin dümenine geçerek, İstanbul Boğazından geçişini sağladı.

Gemi makineleri atölyesini de inceleyen Vali BEKTAŞ, daha sonra öğretmenlerle bir araya geldi. Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ burada yaptığı değerlendirmede, okulun teknik donanımının çok iyi olduğunu, bunun da memnuniyet verici olduğunu ifade ederek; “Bu kadar iyi imkanlara sahip bir okulda 200 öğrenci az. Üst düzey bu donanımlar çocuklarımızın eğitimi için. Öğrenci sayısını yükseltmemiz ve bu imkanlardan daha çok öğrencinin faydalanmasını sağlamamız lazım” dedi.

Yabancı dilin önemine değinen ve günümüzde insanlar yabancı dil öğrenebilmek için onlarca para harcadığını belirten Vali BEKTAŞ; “Artık okullarımızda İngilizce Eğitim Programı DYNED var. Yani Milli Eğitim Bakanlığı öğretmeni, bilgisayarı ve programı çocuklarımızın ayağına kadar getiriyor. Bize düşen, çocuklarımıza en iyisini öğretmek. Onları yabancı dil konusunda daha ileri seviyelere, daha pratik haline getirmek olmalıdır. Artık mazeretimiz yok. Daha çok çalışıp, çocuklarımızı geleceğe tam donanımlı bir şekilde hazırlamalıyız” şeklinde konuştu.

Vali BEKTAŞ,  Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki öğrenci ve öğretmenlere başarı dileklerinde bulunarak, incelemelerini tamamladı.

29-12-201629-12-201629-12-201629-12-201629-12-201629-12-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.