RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
ULUSLARARASI OKUMA BECERİLERİNDE GELİŞİM ARAŞTIRMASI (PIRLS) UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Okuduğunu anlama ve yorum yapma becerilerini ölçen Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması(PIRLS) ilimiz Merkez Şevket Yardımcı İlkokulu ve Çayeli 9 Mart İlkokulunda uygulandı.![ULUSLARARASI OKUMA BECERİLERİNDE GELİŞİM ARAŞTIRMASI (PIRLS) UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ](/meb_iys_dosyalar/2021_06/15181307_WhatsApp_Image_2021-06-15_at_14.23.19.jpg)
Araştırma 60'dan fazla ülkede uygulanırken bu kapsamda ülkemizde ise 48 ilde, 192 okulda 4. sınıf seviyesinde yaklaşık 7 bin öğrencinin katılımıyla uygulama gerçekleştirildi.