RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“TURKCELL ZEK GÜCܔ TEKNOLOJİ LABORATUVARI AÇILDI

“TURKCELL ZEK GÜCܔ TEKNOLOJİ LABORATUVARI AÇILDI

“Teknolojide Üreten Ülke Türkiye” vizyonuyla gençleri 4. Sanayi Devrimi’ne hazırlamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell işbirliğiyle yürütülen “Zekâ Gücü” projesi kapsamında ilimizde Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezinde kurulan Turkcell Zekâ Gücü Teknoloji Laboratuvarı açılışı Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın İbrahim ER´in teşrifleriyle ve MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanlarımız Ramazan BARIN, Oktay KILIÇ ve Turkcell Proje Yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış Programı Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ’ın beklenmedik vefatından dolayı iptal edilerek öğrencilerin çalışmalarının yer aldığı laboratuvarlar gezildi. Özel yetenekli çocukların içindeki yaratıcılığı ve potansiyeli uyandırmak amacıyla oluşturulan Turkcell Zekâ Gücü Teknoloji Laboratuvarında her öğrencimiz için bir dizüstü bilgisayar ve arduino kart, ayrıca 3 boyutlu yazıcı, kapsamlı birer elektronik set, sensör kitleri ve matkaptan lehime kadar tasarım ve üretim süreçlerine destek olacak pek çok donanım ve cihaz bulunmaktadır. Burada verilen eğitimlerle çocuklar 3 boyutlu tasarımlarını 3 boyutlu yazıcı kullanarak basma, kendi mobil uygulamalarını yazma ve kendi elektronik devresini yapma imkânına kavuşabilecektir.

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın İbrahim ER´e ziyaretlerinin anısına Fatma-Nuri Erkan Bilim Sanat Merkezi Öğretmenin Serkan AL´ın rehberliğinde Cengizhan YAVUZ adlı öğrencimizin yapmış olduğu resim takdim edildi.

16-11-201816-11-201816-11-201812-11-201812-11-201812-11-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.