TUBİTAK BÖLGE YARIŞMASINDA ÖDÜLLER ALDIK
![TUBİTAK BÖLGE YARIŞMASINDA ÖDÜLLER ALDIK](/meb_iys_dosyalar/2019_02/28120059_thumbnail_PHOTO-2019-02-28-11-28-49.jpg)
Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK’ın açılış törenine katıldığı 50.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Yarışması sonuçları belli oldu.
Erzurum’da yapılan 50.Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisinde;
Rize Sosyal Bilimler Lisemize ait “Unutulmuş Bir Değer Vefanın Resim Sanatının Gücüyle Hatırlatılması” adlı değerler eğitimi projesi bölge birincisi, “Bir Sağlık Sosyolojisi Konusu Olarak Geleneksel Tıp Uygulamaları: Kupa, Hacamat ve Sülük” adlı sosyoloji projesi bölge ikincisi ve
Fatma-Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezine ait “Otomatik Vitesli Bisiklet” adlı teknoloji-tasarım projesi bölge ikincisi seçilerek Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmıştır.
Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, Türkiye Finallerinde başarılar diliyoruz.