RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK-4004 YENİ NESİL ÖĞRETMEN PROJEMİZ BAŞLADI

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında desteklenen "Yeni Nesil Öğretmen Projesi" Çayeli Grand Çavuşoğlu Oteli'nde gerçekleşen açılış töreni ile başladı.
TÜBİTAK-4004 YENİ NESİL ÖĞRETMEN PROJEMİZ BAŞLADI

Proje yürütücülüğünü Özge BEYAZ, Mustafa GÜVEN ve Onur KASAP'ın üstlendiği projenin açılış programına il Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet GÜRBÜZ, Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN, proje kapsamında görev alan akademisyenler ve görevli öğretmenler katıldı.

Öğretmenlerin dijital programları kullanma becerilerini geliştirmenin hedeflendiği 6 gün sürecek projede Rize, Artvin, Giresun, Ordu, Trabzon, Bayburt ve Gümüşhane'den projeye dahil olan 6 branştan 30 öğretmene görevli öğretmenler tarafından eğitim verilecek.

Projenin açılış töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, salgın süreci ile birlikte hayatımızın her alanına etki eden uzaktan eğitim kavramı birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında da birçok değişimi beraberinde getirdi.

Ekrana bağlı etkileşimli öğretim metotlarının ön plana çıktığı yeni düzende hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin birçok alanda kendilerini geliştirmeleri gerekti.

Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hayatımızın her alanına etki eden dijitalleşmenin beraberinde getirdiği değişime uyum sağlama konusunda ekip arkadaşlarım ile çok ciddi çalışmalar yürüttük.

Bu konuda özellikle öğretmen eğitimlerine son derece önem vererek eğitim süreçlerinin dijital ortamda en verimli şekilde geçirilebilmesi için gerekli çalışmaları vakit kaybetmeden başlattık.

Yapılan bu çalışmaların meyvelerini de aldık.

Bugün burada yeni nesil öğretmen projesi kapsamında yapılacak eğitimlerde bizlerin ana amacı dijital dünyaya hakim olan öğretmenleri yetiştirmek.

Bu anlamda bu çalışmanın çok verimli olacağına inanıyorum.

Bu projenin yürütülmesi aşamasında emek veren bütün ekip arkadaşlarıma ve bugün burada kendilerini geliştirme adına bulunan siz değerli katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum.

Buradaki 30 öğretmenimizin eğitimine katkı verecek değerli akademisyen ve öğretmenlerimize de yürekten şükranlarımı iletiyorum." ifadelerini kullandı.

 31-08-202131-08-202131-08-202131-08-202131-08-202131-08-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.