RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRT EBA TV'DE YAZ OKULU ''KEYİFLİ VE ÖĞRETİCİ'' İÇERİKLERLE BAŞLIYOR

TRT EBA TV'DE YAZ OKULU ''KEYİFLİ VE ÖĞRETİCİ'' İÇERİKLERLE BAŞLIYOR

 

  Milli Eğitim Bakanlığı  dünyanın örnek gösterdiği bir hızda uzaktan eğitim araçlarını ve içeriklerini öğrencilerine sunmaya devam ediyor. Yaz tatili süresince TRT-EBA-TV ekranlarından yer alacak olan "Yaz Okulu" programı bugünden itibaren TRT-EBA-TV kanalı üzerinden yayına başlayarak 28 Ağustos'a kadar devam edecek. 

  Yaz okulu, yalnızca öğrencilere sunacağı içeriklerle de sınırlı kalmayarak, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için keyifli ve öğretici içerikler sunacak. Okullarımızda Bakanlığımızın oluşturduğu "Tasarım Beceri Atölyelerini" Yaz Okulu kapsamında  ekrana taşıyarak; bilim, teknoloji, sanat, kültür, spor ve yaşam becerileri gibi farklı alanlarda zengin programlar öğrencilerimizle buluşacak.

 Yayın içerikleri, öğrencilerin çok yönlü ve öğrenmeye açık insanlar olarak yetişmesi için farklı alanlarda bilgi ve becerilerinin artırılması hedeflenerek yayınlanacak. Farklı içerikler farklı kuşaklar altında sunulacak; bilim ve teknoloji alanlarında deneyler yapılırken, kodlama öğrenilecek, basit makinelerin ve robotların programlamalarının nasıl yapıldığı gibi uygulamalı onlarca içerik öğrencilerimizin evlerine ulaşacak. Bu sayede her öğrenci evi birer Tasarım Beceri Atölyesine dönüşecek.  Dahası,  kültür ve sanat kuşaklarıyla hem ülkemizin hem de dünyanın kültür varlıkları ve sanat eserleri hakkında zengin içerikler sunulacak . Bir sanat eseri nasıl yorumlanır, nasıl eleştirilir öğrenilirken, öğrencilerin evrensel ölçekte bakış açısı kazanmaları hedeflenecek. Spor kuşağında, geleneksel ve çağdaş spor dallarına ve bu spor dallarının kurallarına yer verilerek spora olan ilginin arttırılması sağlanacak. 

  Yaşam becerileri atölyesi kuşağıyla günlük rutinlerimize yönelik yeni beceriler öğrenilirken, var olanlar ise pekişme imkanı bulacak. Öğrenciler bu kuşak dahilinde, mutfaktan işaret diline kadar geniş bir kapsamda aktüel becerileri görerek öğrenecek.

  Lisan eğitimi kuşaklarının da yer alacağı Yaz Okulu programı kapsamında, A1-A2, B1 -B2 seviyelerinde İngilizce içerik sağlanacak. Böylelikle dil öğrenimi konusunda uluslararası standartlarda eğitim verilecek. Ayrıca bu derslerin içeriklerinde kitap okunması ve konuşma pratiklerine yönelik içerikler yer alacak.

  Tüm bunların yanı sıra, uzaktan eğitim süresince  TRT- EBA TV  üzerinden yayınlanan dersler yeniden ekrana gelecek,  böylelikle öğrencilerimizin kaçırdığı bölümleri yeniden izlemeleri ve öğrendiklerini pekiştirme olanağı da verilmiş olacak. Öğretmenlerimiz de "Öğretmenler Odası" kuşağı ile mesleki gelişimlerine yönelik içeriklere ulaşabilecekler.

  Keyifli bir yaz tatilini aynı zamanda eğitimin bir parçası haline getirecek olan Yaz Okulu programlarımız TRT-EBA-TV vasıtasıyla 9 hafta boyunca sizlerle olmaya devam edecek.

 

29-06-202029-06-2020

 

29-06-202029-06-202029-06-202029-06-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.