RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tophane Mahallesi Etüt Merkezi´ne Ziyaret...

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK ile birlikte şehir merkezinde bulunan Tophane Mahallesi´nde  ve Etüt Merkezi´nde  bir dizi incelemelerde bulundu.
Tophane Mahallesi Etüt Merkezi´ne Ziyaret...

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ ve beraberindekiler ilk olarak İstiklal İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek burada öğrencilerle bir araya geldi ve okul idaresinden bilgiler aldı. Ardından Tophane Mahallesinde bulunan ve yaklaşık 250 öğrenciye hizmet veren etüt merkezinin yanı sıra kadınlara yönelik eğitim ve kurs faaliyetlerinin gerçekleştirileceği, şu an itibariyle de tadilat aşamasında bulunan kadın etüt merkezinde incelemelerde bulundu.

İncelemeleri esnasında merkezlerde yürütülen faaliyetler hakkında Tophane Mahallesi Muhtarı Abdurrahman KOÇALİ ve diğer yetkililerden bilgiler alan Vali BEKTAŞ; “Bu merkezler çocuklarımızın eğitimine büyük katkılar sağlıyor. Öğrencilerimiz, okul sonrası vakitlerinde burada buluşarak, öğretmenlerinin gözetiminde birlikte ders çalışma imkanı buluyor. Bu da öğrenciler arasındaki kolektif çalışma ve işbirliği ruhunu geliştiriyor. Ayrıca etüt merkezleri gençlerimizin fiziksel ve ruhsal gelişimine de katkıda bulunuyor. Böylece gençlerimizin istenmeyen alışkanlıklar kazanmasının da önüne geçmiş oluyoruz. Bu yönüyle, bu merkezlerde gerçekleştirilen faaliyetleri önemsiyor ve imkanlar ölçüsünde gereken katkıyı sağlıyoruz” dedi.

Kadınlara yönelik etüt merkezlerinin de önemine değinen Vali BEKTAŞ, “Her anlamda kendini ispatlayan Rizeli kadınlar, buralarda oluşturulacak atölyelerde üretim yaparak ev ekonomilerine büyük katkıda bulunacaklardır” şeklinde konuştu.

27-09-201627-09-201627-09-201627-09-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.