RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TIPKI SİZİN GİBİYİZ, +1 FARKLA

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, "Down Sendromu Farkındalık Günü" kapsamında kendisini ziyaret eden Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerini makamında ağırladı.
TIPKI SİZİN GİBİYİZ, +1 FARKLA

 Birleşmiş Milletler tarafından toplumu bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak maksadıyla 2011 yılında 21 Mart, Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.

Down sendromu; genetik bir farklılık, bir kromozom anomalisidir. En basit anlatımı ile sıradan bir insan vücudunda bulunan kromozom sayısı 46 iken Down sendromlu bireylerde bu sayı üç adet 21. kromozom olması nedeniyle 47 olmaktadır. Down sendromu tedavi edilmesi gereken bir hastalık değil, genetik bir farklılıktır. Hücre bölünmesi sırasında yanlış bölünme sonucu 21. kromozom çiftinde fazladan bir kromozom yer alması ile meydana gelir.

Down Sendromlu bireylerin ayrımcılığa ve olumsuz tutumlara maruz kalmasını önlemek, erken ve sürekli eğitimin önemine dikkat çekmek ve mevcut çalışma imkanları ile iş sahalarını artırmak amacıyla kutladığımız "Down Sendromu Farkındalık Günü"nde Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN, Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerini makamında ağırlayarak günün anısına öğrencilerimize hediye takdiminde bulundu.

+1 farkla dünyaya kattığınız güzelliklerin farkındayız ve hep yanınızdayız!

 

20-03-202320-03-2023

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.