RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEVFİK İLERİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İSPANYA YOLCUSU

Tevfik İleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 8 öğrenci 16 gün boyunca İspanya Malaga’da staj görecekler.  
TEVFİK İLERİ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İSPANYA YOLCUSU

İspanya´ya gidecek öğrencilerimiz Millî Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ’u makamında ziyaret ettiler.

Rize Merkez Tevfik İleri Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi’nin,2015  yılında Erasmus + proğramı kapsamında hazırladığı “Kaynak Öğretiminde Lazer Kesim Yöntemleri ” isimli projesi Ulusal Ajans tarafından desteklenmeye değer bulunmuştu.

Rize Valiliğinin 02 Şubat 2016 ve 2384687 sayılı olurları ile 14 Mart-29 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan proje kapsamında öğrencilerimiz İspanya’nın Malaga şehrinde  çeşitli işyerlerinde staj yaparak mesleki gelişimlerine katkıda bulunacaklardır.

Ülkeler arası işbirliğinin kullanılarak mesleki eğitim sistemleri ile uygulamalarında kalitenin geliştirilmesini, yeniliklerin teşvik edilmesini ve kültürlerarası diyaloğun geliştirilmesini amaçlayan bu program kapsamında, 8 öğrenci 16 gün boyunca İspanya’nın Malaga  kentinde kaynak öğretiminde lazer kesim yöntemleri  hakkında çeşitli eğitimler alacaklar ve alınan bu eğitimler sonucunda öğrencilere eğitim veren kurum tarafından sertifika verilecektir.

 Tüm masrafları Ulusal Ajans tarafından karşılanan bu projenin uygulama aşamasında 1 öğretmen refakatçi olarak öğrencilerin yanında bulunacaktır.

10-03-201610-03-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.