RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tevfik İleri Anadolu Lisesi AB Ülkelerini Misafir Ediyor.

Yaklaşık 3 yıl sürmekte olan kordinatörlüğünü Tevfik İleri Anadolu Lisesinin yaptığı Young Voices in the European Democracies “Avrupa Demokrasilerinde Genç Sesler” adlı 9 ortaklı projemizin final toplantısı için ülkemize gelen; Almanya, Fransa, Romanya, İspanya, İzlanda, Yunanistan ve Bulgaristan olmak üzere 7 farklı ülkeden 20 öğretmen ve 24 öğrenci için düzenlenen açılış toplantısı Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KALENDER ve Şube Müdürümüz Zafer HAŞİMOĞLU´nun katılımıyla gerçekleştirildi. 
Tevfik İleri Anadolu Lisesi AB Ülkelerini Misafir Ediyor.

Açılış toplantısında Okul Müdürü Necmettin YAŞAR ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KALENDER birer konuşma yaptılar.

Okul Müdürü Necmettin YAŞAR, "Proje sayesinde okulumuzdan 32 öğrenci 18 Öğretmen, toplamda ise yaklaşık 135 öğretmen ve 250 öğrenci hareketliklerde yer almıştır. Öğrenciler demokrasi bilincinin gelişmesi için kültürel farklılıklarıda ortaya koyan farklı etkinliklerde bulunmuşlardır. Kazanılan dostluklar ve kültürel yakınlaşmalar ise projemizin dolaylı ancak belkide en önemli kazanımları olmuştur." dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KALENDER; Yapılan bu çalışmalar ve projeler sayesinde ülkemiz ile AB ülkeleri arasındaki eksik bilgilendimeden kaynaklanan yanlış anlamaların ortadan kalkacağını ve kültürler arası dayanışma ve işbirliğinin artacağını belirtti.

24-28 Nisan tarihleri arasında Tevfik İleri Anadolu Lisesi koordinesinde düzenlenen etkinliklerde öğrenci etkinliklerinin yanı sıra, kültür gecesi ile veli ve öğrenci kaynaşması sağlandı. Misafir gruplar yöremizin tarihi ve turistik yerlerini gezme fırsatıda buldular.

 

Misafiflerin okuldan, etkinliklerden ve İlimizden oldukça etkilendikleri ve büyük bir memnuniyet içerisinde oldukları gözlemlendi.

27-04-201727-04-201727-04-201727-04-201727-04-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.