RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TATİL ZİLİ ÇALDI…

Rize´de okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 61 bin 489 öğrenci karne alarak 3 ay sürecek yaz tatiline girdi. Uzun tatil döneminde öğrencilere bol bol kitap okumaları tavsiye ediliyor.
TATİL ZİLİ ÇALDI…

2014-2015 eğitim öğretim yılının son zili çaldı. Tüm yurtta karne heyecanı yaşanırken, Rize´de de 272 Okulda öğrenim gören 61 bin 489 öğrenci karne aldı. Hüseyin Yardımcı İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleştirilen yıl sonu karne dağıtım töreninde öğrencilerin heyecanları görülmeye değerdi. Törene Vali Vekili Turan Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kalender, Maarif Müfettişi Nuri Aydın, Şube Müdürü Hasan Tekke, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

 Açılış konuşmasında konuşan Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş; “2014-2015 Eğitim öğretim Yılını başarılı bir şekilde tamamlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu yıl eğitim alanında ilimizde farklı bir heyecan yaşandı. Sayın Valimiz RENK Projesi kapsamında her hafta en az iki okulu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi, motivasyonumuzu arttırdı. Bu çerçevede hem akademik başarının arttırılması noktasında önemli bir mesafe kaydedildi hem de kitap okuma konusunda çok başarılı bir performans sergiledik. İlimiz genelinde bu yıl 865 bin kitap okundu. Bu rakam öğrenci başına 13-14 kitap okunduğu anlamına gelmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün karnelerimiz alacağız, karneler çocuklarımızın yıl boyunca derslerde göstermiş oldukları performansın rakamsal ifadeleridir. Yani karne her şey değildir. Çocuklarımızı sadece notlarıyla değerlendirmek doğru bir yaklaşım olmaz. İnsan çok yönlü bir varlıktır, çocuklarımızı özel yetenekleri, kişisel özellikleriyle değerlendirilip onların ağır basan özelliklerini ortaya çıkarmamız gerekiyor. Bir diğer konu ödüllendirme konusu. Karnesi iyi olan çocuklarımızı ödüllendirmede abartıya kaçmayalım. Cezalandırma olayını ise asla kabul etmiyoruz. Tatilimizi iyi değerlendirelim. Bu bir bitiş değildir, 14 Eylül’de yeniden birlikte olacağız. Yıl boyunca çocuklarımıza emek veren öğretmenlerimizi kutluyorum, onlara teşekkür ediyorum. Bu vesile ile 2014-2015 ders yılını burada noktalarken bugünün ülkemize, ilimize hayırlı olmasını diliyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

 Vali Vekili Turan Yılmaz mutlu bir günde öğrencilerle beraber olup, onların karne heyecanını, coşkusunu paylaşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Bu eğitim öğretim yılında gayret gösteren tüm öğretmen arkadaşlarımızı çok sevgili yavrularımızı çalışmalarından ve başarılarından dolayı tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum. " ifadelerinde bulundu. Öğrencilere tavsiyelerde bulunarak, yaz tatilinde bol bol kitap okumalarını ve yaz spor okullarına gitmelerini isteyen Vali Vekili Turan Yılmaz konuşmasının devamında; " Başarı sadece akademik başarı değildir. Spor, sanat gibi alanlarda da sosyal gelişme alanlarında da önemli başarılar var. Bunların ayrıca akademik başarıya yansıması da bizi ayrıca sevindiriyor" diye konuştu.

 Çeşitli gösteriler hazırlayan öğrenciler izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı. Folklor ekibinin halk oyunları ve yapılan gösterilerin ardından Vali Vekili Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Durmuş öğrencilere karnelerini vermek üzere sınıflara girdiler. Küçük hediyelerle birlikte karnesini verdikleri her öğrenciyi tebrik ettiler, tatili iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundular. Vali Vekili Turan Yılmaz sınıftaki velilerle de konuşarak, "Çocuklarımızın bu başarısında ki en büyük pay siz ve değerli öğretmenlerimizdir. Sizleri de göstermiş olduğunuz azimden dolayı tebrik ederim" ifadelerini kullandı.

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.