RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TATİL ZİLİ ÇALDI…

Rize’de 2014-2015 eğitim-öğretim yılı birinci dönemi, 61 bin 489 öğrencinin karne alması ile sona erdi. Karne dağıtım törenine  Vali Vekili Mehmet ÖZER, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, idareciler ve öğretmenler katıldı.
TATİL ZİLİ ÇALDI…

Gündoğdu 29 Ekim İlk ve ortaokulunda düzenlenen karne töreninde Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ yaptığı konuşmada; karneler çocuklarımızın derslerdeki performanslarını gösteren belgelerdir. Çocuğun tüm özelliklerini yansıtmaz. Sadece karneye göre çocuğumuzu değerlendirmeyelim. Velilerimiz öğretmenlerimizle sürekli iletişim içerisinde olsunlar. Öğretmenlerle iletişim içerisinde olmaları çocuklarıyla kuracakları iletişimi kolaylaştıracaktır. Öğrencilerin tatilde kitap okuma kampanyasını devam ettirmelerini, kitaplarını ellerinden düşürmemelerini istedi. Öğretmenlere de emeklerinden dolayı teşekkür ederek, öğretmen ve öğrencilere iyi tatiller diledi.

Ardından konuşmasını yapan Vali Vekili ÖZER;  "Karne sevincini sizlerle beraber paylaşmaktan çok büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Yarıyıl tatiline giren bütün öğrencilerimize tatil dönemini en iyi şekilde geçirmelerini diliyorum. Özellikle velilerimizden öğrencilerimizin karneleri karşısında verecekleri tepkiyi hiçbir zaman abartmamalarını istiyoruz. Burada velilerimize büyük iş düşmektedir. Başarılı başarısız bütün öğrencilerimizi kucaklamalıyız. Başarı öğrencilerin başarısızlık varsa biz velilerindir." dedi. ÖZER, bu eğitim-öğretim dönemi boyunca birçok fedakârlık gösteren öğretmen ve eğitim yöneticilerimize, sevgili öğrencilerimize ve bu öğrencilerimizin başarılı olması için destek veren velilerimize de özellikle teşekkür ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından, sınıflarda karneler öğrencilere dağıtıldı. Tören, Vali Vekili Mehmet ÖZER ve beraberindeki protokol üyelerinin bulunduğu hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

karnekarnekarnekarnekarnekarne

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.