RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Stratejik Plan Hazırlama Eğitimleri Tamamlandı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün ve kurumlarımızın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusundaki Stratejik Plan hazırlık çalışmaları devam ediyor.
Stratejik Plan Hazırlama Eğitimleri Tamamlandı.

Stratejik planlar, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz için öncelik taşıyan amaçların, alanların belirlenmesi ve bu yönde yapılacak çalışmaların eşgüdüm içerisinde etkin yürütülebilmesi için yön gösterici belgeler olması nedeniyle değerlidir. Bunun için yeni stratejik planımızı hazırlarken türlü biçimlerde öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin, öğrencilerimizin ve diğer paydaşlarımızın görüşlerini alarak taslak planımızı oluşturmuş bulunmaktayız. 2019-2023 Stratejik Plan çalışmalarına bakanlığımız tarafından belirlenen takvim doğrultusunda ilçe milli eğitim müdürlüklerinde oluşturulan plan ekiplerine yönelik Rize Öğretmenevinde stratejik planlama kursu ile başlandı.  Stratejik plan yönetim ve planlama çerçevesindeki temel eğitim kursu boyunca Millî Eğitim Müdürlüğümüzün misyon, vizyon ve değerleri doğrultusunda stratejik plan hedeflerine dair çalışmalar yapıldı. Stratejik plan hedefleri doğrultusunda amaçlar ve göstergeler yazıldı. Gelen ekipler gruplara ayrılarak her grup farklı hedefler üzerinde çalıştı ve görüşlerini belirtti. Gün sonunda hazırlanan çalışmalar sunuldu.

Eğitimlerde ayrıca durum analizi üzerine bilgiler verildi. Misyon, vizyon, temel ilke ve değerler bölümlerine dair grup çalışmaları yapıldı. Sonraki günlerde ise amaç, hedef ve performans göstergelerinin 2023 Vizyonumuz çerçevesinde oluşturulması çalışmaları gerçekleştirildi.

Yol Haritamız Şekilleniyor

İlçe plan ekiplerine yönelik yapılan eğitimin ardından il genelinde plan yapacak 234 kurumumuzda oluşturulan plan ekiplerine yönelik eğitimler beş ayrı grupla farklı merkezlerde gerçekleştirildi.  Hiç şüphesiz çıktığımız bu yolda ana aktör öğretmendir. Bilgi ve beceriler, öğretmenlerimizin şefkati, hoşgörüsü ve kazandırdığı değerler ışığında öğrenilmektedir. Yol haritamızın çerçevesi öğretmen, öğrenci, aile ve okul başlıklarından oluşmaktadır. Stratejik Plan Hazırlama Kılavuzu kapsamında yapılan sunumlarda kurum tanıtımı, paydaş analizi gibi ve diğer başlıklar ile mevcut durum analizi ile ilgili bilgiler verildi. Misyon, vizyon ve temel değerler üzerinde durularak, geleceğe yönelim bölümüne ilişkin (Amaçlar, Hedefler,Stratejiler ve Eylemler) çalışmalar yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bugüne kadar başardıklarımız bütün paydaşlarımızın ortak anlayış ve çabasıyla mümkün olabilmiştir.  Taslak şeklinde hazırlanan planımızda altı çizilen amaç ve hedeflerin hayata geçirilmesi konusunda da yine hepimizin gerekli özeni ve çalışma azmini göstermesi en büyük dileğimiz.

05-02-201905-02-201905-02-201905-02-201905-02-201905-02-201905-02-201905-02-201905-02-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.