RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SPORA DESTEK DEVAM EDİYOR...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinasyonu ile hayata geçirilen proje kapsamında; İl Merkezi ve İlçelerimizde sportif faaliyetlerini devam ettiren 30 Amatör Spor kulübüne ve 63 okulumuza spor malzemesi yardımında bulunuldu.
SPORA DESTEK DEVAM EDİYOR...

Rize Gençlik Merkezi´nde düzenlenen törene  Rize Valisi Ersin YAZICI, Rize Milletvekili Osman Aşkın BAK, Vali Yardımcısı Emre NEBİOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, okul müdürleri, beden eğitimi öğretmenleri, sporcular ve öğrenciler katıldı.

Rize Valisi Ersin YAZICI, geleceğin sporcularının yetiştirilmesine katkı sağlamaya devam edeceklerini belirtti. Vali YAZICI, "İlimizde Amatör Sporların gelişimi doğrultusunda, sporun tabana yayılarak çok geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmekteyiz. Malzeme yardımı ile sporda geleceğin yeteneklerinin altyapısını oluşturan ve sağlıklı gençlerin yetişmesinde kilit bir görevi olan Amatör Spor Kulüpleri ile Okul Spor Kulüplerine destek sağlanmıştır. Son birkaç yıldır Rize genelinde çeşitli branşlardaki gerek profesyonel, gerekse amatör spor kulüplerinin, ülkemiz genelinde ve yurt dışındaki uluslararası müsabakalarda önemli şampiyonluklar ve madalyalar kazanmaya devam etmektedirler. Kulüplerimizin ve sporcularımızın bu başarılarıyla gurur duymaktayız. Bu başarıların daha büyüklerinin kazanılması ve devamının gelmesi için okullarımıza ve sporcularımıza her türlü desteği veriyoruz.  Bütün okullarımızda 15 yaş altındaki öğrencilerimize yatkın oldukları, kabiliyetlerinin uygun olduğu sporları yaptırmak için, tesis, malzeme ve diğer her türlü maddi ve manevi imkânlarımızı sunmaya devam edeceğiz " şeklinde konuştu.

09-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.