RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Bilimler Lisesi Ziyareti...

Rize Valisi Sayın Ersin YAZICI, RENK Projesi kapsamında Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret ederek, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi.
Sosyal Bilimler Lisesi Ziyareti...

Rize Valisi Sayın Ersin YAZICI, RENK Projesi kapsamında Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret ederek, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldi. Lise girişinde Okul Müdürü Zekeriya ÖZDEMİR tarafından karşılanan Vali YAZICI´ya Vali Yardımcısı Mehmet KURT ve Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ´da eşlik etti.

Öğretmenler odasında öğretmen ve idarecilerle bir araya gelen Vali YAZICI, öğretmen ve idarecilerden okulun eğitim sorunlarıyla ilgili bilgiler aldı.

Kitap okumayan ve sadece ders kitaplarıyla yetinen öğrencilerin hiçbir zaman yeterince başarılı olamayacaklarını, öğretmenlerden öğrencilerin kitap okumaları için elinden gelen gayreti göstermeleri gerektiğini hatırlatan Vali YAZICI, "Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak sadece edebiyat öğretmeninin görevi değil, görev yapan tüm öğretmenlerimizin görevidir. Geleceğimizi emanet ettiğimiz genç nesillerimizi kitapla tanıştırmak ve okuma alışkanlığı olan bir toplum inşa etmek en önemli vazife ve sorumluluklarımızdandır "dedi.  

Toplantı sonrasında Rize Valisi  Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT ve Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Öğrencilerle sohbet eden Vali YAZICI, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı. Vali YAZICI, üniversiteye hazırlanan öğrencilere gelecek hedefleri ile ilgili tavsiyelerde bulunarak bilgiye ulaşmanın en temelinde kitap olduğunu bunun için gençlerin kitapları yanlarından eksik etmemesi gerektiğini söyledi. Öğrencilere gelecekte yapmak istedikleri ve koydukları hedefleri üzerine sohbet eden Vali YAZICI, kendinize doğru hedefler belirleyip o doğrultuda hareket ederseniz hedefinize ulaşmanıza herhangi bir engel göremiyorum dedi.     Okul yılları ve kariyer planlamasında etkili süreçleri de anlatan Vali YAZICI, "Sizler belli bir başarıyı yakalamışsınız, önemli olan başarıyı devam ettirebilmek. Ülkemizin sizin gibi gençlere ihtiyacı vardır.

Okumak noktasında, entelektüel bilgi noktasında, sosyal faaliyet noktasında kendinizi yetiştirmek zorundasınız. Artık günümüzde kariyer yapma konusunda diğerlerinden farklı olanlar kazanıyor. Farklı olmak diğerlerinin de aldığı bilgilerin üzerine bir şeyler koymak zorundasınız. Bunu da ders dışında kitap okuyarak yapabilirsiniz " dedi.  

Meslek seçiminin, öğrencinin yaşamında çok önemli olduğunu belirten Vali YAZICI, "Asla sevmediğiniz bir meslek seçip mutsuz olmayın. Tercih edeceğiniz mesleği mutlaka araştırın, mesleği yapanların yanına gidin, zorluklarını ve güzel yanlarını sorun ve öğrenin. Eğer, seçtiğiniz mesleğin zorluklarının üstesinden geleceğinizi biliyorsanız o mesleği seçin. Ailelerinizin meslekler ile ilgili söylediklerini dikkate alın ama son söz yine sizde olacak. Önünüzdeki sınav aylarını iyi değerlendirin "diye konuştu.

  29-04-201629-04-201628-04-201629-04-201629-04-201628-04-2016
29-04-201629-04-2016Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.