RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SON KALE ÇANAKKALE; GEÇİLMEZ!

Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
SON KALE ÇANAKKALE; GEÇİLMEZ!

Çanakkale! Ecdadımın kanının son damlasına kadar savaştığı, insanın, insanı insan diye görmediği yerde, askerlerimizin elinde silahı, çantasında ekmeği, ayağında çarığı olmadan bu kutsal vatan uğruna kanını akıttığı yer…

Çanakkale; Ölmek üzereyken, ölmeyeyim vatan için biraz daha savaşayım diye yarasına toprağı bastırıp savaşmaya çalışan Mehmet’imin can verdiği yer! 

Çanakkale Türk milletinin, kararlılığın, vatanseverliğinin, fedakârlığının, kahramanlığının sembolüdür; barışın önemini vurgulayan derstir; merhamettir; insanlık dersidir; mücadele ruhudur; şühedanın sesidir! Binlerce Mehmet’in evidir. Tarihe altın harflerle “Çanakkale Geçilmez” yazdıran kahraman bir neslin kalbinin attığı yerdir.

             Çanakkale Zaferimizin 104. sene-i devriyesini aziz kahramanların torunları olarak haklı bir gururla kutluyoruz. Çanakkale’de tarihin seyrini değiştirerek destan yazan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türk ordusunun Kahraman Mehmetçiğini, tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum; ruhlarınız şad olsun.

 

                                                                                                                   Yaşar KOÇAK

                                                                                                              Milli Eğitim Müdürü

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.