RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Siz SORUN Biz ÇÖZELİM" Canlı Soru Çözüm EtkinliğiHaydi çocuklar; Siz SORUN, Biz ÇÖZELİM

 * Canlı canlı,
 * Altı ayrı ders (Türkçe, İnkılap Tarihi, Din Kültürü, İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri)
 * Zoom' da her ders kendi odasında (breakout rooms),
 * Ödevini yapıp bazı soruları çözemeyen,  bunu öğretmenine soramayan-sormaya çekinen ya da sormayı unutan ve "o soru nasıl çözülürdü acaba? " diye düşünen çocuklarımıza ulaşmak amacıyla, her çarşamba 1.5 - 2 saatlik canlı soru çözümü yapacağız.
 * İstediğiniz öğretmene çözemediğiniz sorularınızı iletin.
 * Utanıyorsanız ad soyad hiç bir şey yazmayın, isterseniz kamera açmayın. Sorunuza fotoğraf çekip şartnamenin 5. maddesindeki talimatlara göre öğretmeninize chat'den gönderin.
* Ve arkanıza yaslanıp sorunun detaylı çözümünü izleyin.

   Bitmedi!

* Geçin başka dersin odasına, oradaki öğretmene sorunuz varsa sorun.
* İster tüm soruların çözümlerini dinleyin, ister sorularınız çözülünce yayından çıkın. Tercih sizin.

    İlimizdeki tüm 8. sınıf öğrencilerimizi bekliyoruz. 

    Sizler bizim kıymetlilerimizsiniz,
    Her şey siz çocuklarımız için...

      CANLI SORU ÇÖZÜM ETKİNLİĞİ KATILIM ŞARTNAMESİ

1) Etkinlik, 31 Mart - 02 Haziran 2021 tarihleri arası her hafta Çarşamba günleri saat 20.00'de "canlı" olarak gerçekleştirilecektir. Ayrıntılar bu sayfadan takip edebilecektir.
2) Etkinliğe sadece Rize ilinde öğrenim gören 8. sınıf öğrencileri katılabilecektir.
3) Etkinlik, "Zoom" üzerinden 836 5964 8614 ID'si ile "şifresiz" olarak gerçekleştirilecektir.
4) Zoom uygulamasında LGS'de soru sorulan her ders için ayrı bir "oda"(breakout rooms) bulunacaktır. Öğrencilerimiz hangi ders öğretmenine soru soracaksa o derse ait odaya girip sorusunu gönderebilecektir. Ayrıca odalar arasında geçiş yapabilecek, farklı derslerden soruları varsa diğer derslere ait odalara geçip sorusunu iletebilecektir.
5) Öğrenciler, etkinlik öncesinde öğretmenlerimize soracakları sorulara net bir fotoğraf çekerek ya da ekran görüntüsü alarak etkinliğe hazırlıklı şekilde katılacaktır. 
    a) Öğrencilerimiz sormak istedikleri soruları;
        * Bilgisayar ile etkinliğe katılacak ise çektikleri fotoğrafları Zoom'un Chat bölümünden File(Dosya) menüsüne tıklayarak açılan pencereden fotoğrafı bilgisayarda bularak ilgili ders öğretmenine gönderebilecektir.
        * Tablet ya da telefonla etkinliğe katılacaklar ise sormak istedikleri sorulara çektikleri fotoğrafları www.hizliresim.com veya www.imgyukle.com fotoğraf paylaşım sitelerine yükleyip en üstte yer alan linki kopyalayarak chat bölümüne yapıştırıp ilgili branş öğretmenine gönderebileceklerdir. 
     b) Chat bölümünden soru görseli haricinde kişisel sorular ya da uygunsuz yorumlar yapılmayacaktır. Bu tür öğrencilerin tespit edilmesi halinde moderatör tarafından etkinlikten çıkarılacaktır.
     c) Sorular, gönderim sırasına göre çözülecektir. Net olmayan, okunamayan sorular geçilecektir. 
6) Katılımcı isimlerinde ad- soyad veya okul belirtilmesi zorunlu tutulmayacaktır. Hitap etmek için sadece isim yazabilirler.
7) İsteyen öğrenci tüm soru çözümlerini izleyebilecek, isteyen kendi sorusunun çözümünü gördükten sonra yayından çıkabilecektir.

Ayrıntılı bir şekilde öğrenmek için videomuzu izleyebilirsiniz. TIKLAYINIZ.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.