RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şevket Yardımcı İlkokulu 4.Sınıf Öğrencisi Ali Paşa ÖZTÜRK Türkiye Birincisi.

Şevket Yardımcı İlkokulu 4.Sınıf Öğrencisi Ali Paşa ÖZTÜRK Görsel Sanatlar alanındaki yeteneği ile Türkiye Birincisi oldu. 
Şevket Yardımcı İlkokulu 4.Sınıf Öğrencisi Ali Paşa ÖZTÜRK  Türkiye Birincisi.

Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Türkiye birincisi olan Ali Paşa ÖZTÜRK´ü makamında misafir ederek kendisini tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. Ziyarette Şevket Yardımcı İlkokulu Müdürü ADil UZUN, Sınıf Öğretmeni Mehmet Şevki AYKANAT ve Ali Paşa ÖZTÜRK´ün ailesi hazır bulunudu.

Ali Paşa ÖZTÜRK. Çorum Belediyesinin "Türkiye Sorumluluk Projesi" adı altında yapmış olduğu Türkiye geneli resim yarışmasında birinci olduğu çalışmasını Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ´a anlatarak resim sanatında ki başarısının bir tesadüf olmadığını kanıtlamış oldu. Ali Paşa ÖZTÜRK  "Sorumluluk Kitabı" adını verdiği çalışmasında çizdiği bebek figürü ile sorumluluklarımızın anne karnından itibaren başladığını tasvir etmiştir. Kitabının bir tarafında sorumluluklarımızı bizlere hatırlatırken resmin diğer bölümünde de sorumsuz insanların yaptıklarını resmetmiştir. Kitabın sorumluluk bölümü; çevresine duyarlı, engelli ve yaşlı insanlara saygılı ve çöplerini geri dönüşüme kazandırarak sorumluluklarını yerine getiren insanlar ülkesi olarak tasvir edilmiş. Sorumsuz insanların ülkesinde ise insanlar çevrelerine duyarsız, engelli insanların kusurları ile alay eden ve çöpleri ile doğayı kirleten insanların dünyası olarak tasvir edilmiş. Bu iki kitabı birbinden ayıran güneşin renkleri ile sorumluluklarımızı resmetmiştir. 

Ali Paşa ÖZTÜRK resim alanındaki yeteneği ile ilde ve ulusal alanda birçok yarışmada derece alarak başarısının bir tesadüf olmadığını kanıtlamıştır. Elde ettiği başarılardan dolayı Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ, Ali Paşa ÖZTÜRK tebrik edip, başarılarının devamını diledi.

 

09-06-201609-06-201609-06-201609-06-201609-06-2016


Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.