RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Şehrimiz Rize" Çevrimiçi Bilgi YarışmasıÖğrencilerimizin yaşadıkları şehrin kültürel değerlerini tanıması, tarih içerisinde şehrin değişim, dönüşüm ve sürekliliğini algılayıp kültürel mirasın korunması ve yaşatılmasını fark etmesi, yaşadığı döneme belirli bir tarih bilinciyle bakabilmesi; yaşadığı şehrin üretim, sanat ve coğrafi kapasitesini keşfetmesi, ülkesini tanıması ve kadim medeniyetlerle bağlantısını kurması amacıyla Müdürlüğümüzce hazırlanan"Şehrimiz Rize" kitabı bu yıl 5 ve 6. sınıflarımıza dağıtılıp okutulmuştur.

2 Mart Rize'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yıldönümü münasebetiyle biz de "Şehrimiz Rize" kitabının ders olarak okutulduğu 5 ve 6. sınıf öğrencilerinin katılabileceği çevrimiçi bir bilgi yarışması düzenledik.  

2 Mart 2021 Salı günü akşam saat 20.00' de başlayacak olan yarışmaya öğrencilerimiz bit.ly/sehrimizrize adresinden katılabileceklerdir.

Yarışmada 25 soru sorulacak ve 30 dk. süre verilecektir. Saat 20.30'da sistem kapatılacaktır. 

"Şehrimiz Rize" kitabına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar dileriz. 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.