RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT KEMAL MUTLU FEN LİSESİNDEN "GENÇLERİN GÖZÜNDEN GENÇLİĞİN SORUNLARI" ÖĞRENCİ ÇALIŞTAYI

Milli Eğitim Müdürümüz Engin EMEN Güneysu Şehit Kemal Mutlu Fen Lisesinde düzenlenen "Gençlerin Gözünden Gençliğin Sorunları" öğrenci çalıştayına katıldı.
ŞEHİT KEMAL MUTLU FEN LİSESİNDEN

Güneysu Şehit Kemal Mutlu Fen Lisesi il düzeyinde gençliğin sorunlarını irdeleyerek bu sorunlara çözüm önerileri belirlemek, bu çözüm önerilerine uygun bir eylem planı çıkararak gençlik vizyonu ortaya koymak, gençlerimizin sorunlarını gençlerimizle ve kamu kurumlarıyla birlikte ele alarak gençlerimizin potansiyelini ortaya çıkarmak ve onların yaşamlarındaki değişim ve gelişimlerine planlı bir katkı sunmak amacıyla 'Gençlerin Gözünden Gençliğin Sorunları' temalı Öğrenci Çalıştayı düzenledi.

Güneysu Öğretmenevi'nde düzenlenen çalıştayda, teknoloji ve sosyal medya bağımlılığı sorunları, gençlerin Türkiye ve kendi gelecekleri ile igili kaygıları, gençlerin aidiyet, inanç ve ahlaki sorunları, gençlerin bağımlılık ve psikoloji sorunları, gençlerin kişisel sağlık, sosyal ve kültürel sorunları, gençlerin ebebynleri ile ilgili sorunları ve gençlerin eğitim ile ilgili sorunları hakkında konuşmalar yapıldı. 

Çalıştayda konuşma yapan Müdürümüz Engin EMEN "Genç bir nüfusa sahip olan Türkiye'de gençlere verilen önem şüphesiz ki geleceğimize verilen önemdir. Sorunlar her zaman karşımıza çıkacaktır fakat şunu da unutmamak gerekir ki her sorunun mutlaka bir çözümü vardır. Yapılması gereken ise sorunlarla mücadele ederek gerekli çözümleri hayata geçirmektir." sözleriyle gençlerimizin her daim yanında olduğunu dile getirdi.

18-05-202218-05-202218-05-202218-05-202218-05-202218-05-202218-05-2022

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.