RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAYIN VALİMİZ GÜNDOĞDU 29 EKİM İLK-ORTAOKULUNDA...

Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT ve Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ okul ziyaretlerine Gündoğdu 29 Ekim Ortaokulu ile devam ettiler. Gündoğdu 29 Ekim Ortaokulunda incelemelerde bulunan Vali YAZICI öğretmenlerle toplantı yaparak hem görüş alışverişinde bulundu hem de talep ve isteklerini dinledi. Daha sonra 7 ve 8.sınıf öğrencileriyle birlikte kitap okuma saatine katılarak, öğrencilere kitap okumanın öneminden bahsetti.
SAYIN VALİMİZ GÜNDOĞDU 29 EKİM İLK-ORTAOKULUNDA...

Ziyaret ettiği okullarda, okul müdürleri ve öğretmenlerle RENK Projesi ile eğitim sorunlarını değerlendiren Rize Valisi Ersin YAZICI, "Bizim ziyaretlerimizin amacı, çocuklarımızı daha iyi nasıl eğitebiliriz sorusuna cevap bulmaktır" dedi.  

Düzenli olarak okulları ziyaret ettiğini belirten Vali YAZICI, "Bugün de 29 Ekim Ortaokulumuzu ziyaret etme fırsatı bulduk, siz değerli öğretmen arkadaşlarla bir araya gelmekten dolayı mutluyum. Eğitimin tüm paydaşlarının tamamının katılımıyla iki yıldan beri Rize´de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi´ni uyguluyoruz. Bu çalışmalar sonucunda da çok iyi sonuçlar almaya başladık. Hem TEOG sınavında, hem de üniversite sınavında başarı grafiğimiz yükseldi. Bu projeye devam edeceğiz. Üç yıl sonunda bu sistem bir rayına oturarak devam edecektir. Kitap okuma sayımız da arttı.  Okullarımıza giderek öğrencilerimizle birlikte kitap okuyarak öğrencilerin kitaplarla daha yakın olmalarını derslerinin yanında kitaplarla arkadaş olmalarını sağlıyoruz. Bu etkinlik, öğrenciler tarafından benimsendi. Bu kapsamda RENK Projesi stratejik bir öneme sahiptir "şeklinde konuştu.  

Öğretmenlerle gerçekleştirilen toplantıda başarıda en büyük payın öğretmenlerde olduğunu ifade eden Vali YAZICI, "Bu süreçte en büyük pay siz öğretmenlerimize düşüyor. Siz onlara ne kadar ilgi ve sevgi gösterir onları onurlandırırsanız onlar da başarılı olacaktır. Sizlerin tüm fedakârlıklarınız için teşekkür ediyorum. Tabii eğitim sadece okul idaresinin, öğretmenlerin görevi değil. Veliler, öğrenciler, öğretmenler, okul idareleri tüm toplum bu işten sorumlu olmalıdır" dedi. Toplantı sonrasında Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT ve Milli Eğitim Müdürümüz Şemsettin DURMUŞ 7 ve 8.sınıf öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar. Daha sonra öğrencilerle bir araya gelen Vali YAZICI, eğitim ve özel hayatından Valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

Çocuklara kitap okumanın öneminden bahseden Rize Valisi Ersin YAZICI, "Kitaplarla, bir kez tanıştık mı, bir ömür dostumuzdur bizim artık. Diğer dostluklardan daha kalıcıdır. Ben kitap okumayı çok fazla önemsiyorum. Kitap en iyi arkadaştır. Kitaplar her zaman, her yerde sizinledir.  Kitap okumak boş zaman işi değildir. Boş zamanlarda değil, okumak için zaman ayırarak o zamanlarda kitap okumalıyız. Kitap okumayan ve onlarla dost olmayanlar, kendilerine yön vermede zorlanırlar. Nasıl ki antrenman yapmadan sporda dereceye ulaşamazsanız, kitap okumadan da başarıya ulaşamazsınız " dedi.  

Vali YAZICI, öğrencilere birer birer söz hakkı vererek öğrencilerin ne hissettiklerini ve hangi mesleği seçmek istediklerini sordu. Birçok başarının başlangıcında hayaller olduğunu ifade eden Rize Valisi Ersin YAZICI, "Hayalleriniz varsa onlara gidin, onu yapın.  Hayal edin. Gerçek olmazsa da ulaşmak için çalışmaya devam edin "dedi.

15-03-201615-03-201615-03-201615-03-201615-03-201615-03-2016

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.