RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SANATÇI DAVUT GÜLOĞLU’NDAN RENK PROJESİNE DESTEK…

Rize Valiliği tarafından başlatılan ´Rize´de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi´ kapsamında sanatçı Davut Güloğlu öğrencilerle buluştu.
SANATÇI DAVUT GÜLOĞLU’NDAN RENK PROJESİNE DESTEK…

Sanatçı Davut Güloğlu´nun konuk olduğu programa Vali Ersin Yazıcı, eşleri Hanife Yazıcı Hanımefendi, Vali Yardımcısı Mehmet Özer, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Rize Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Üyeleri, Öğretmenler ile Öğrenciler katıldı.

Söyleşi öncesi sınıfları gezen heyet, öğrencilerle bir süre sohbet ederek kitap okuma saatine katıldılar.  Sanatçı Davut Güloğlu´nu karşılarında gören öğrenciler büyük bir heyecan yaşarken, Vali Yazıcı ise, dostluk üzerine öğrencilerin görüşlerini aldı. Öğrencilere kitap okumanın öneminden bahseden Vali Ersin Yazıcı, yine öğrencilerle hep bir ağızdan ´En iyi dost kitaptır´ diyerek, "Milletleri ilerleten ve yücelten, zengin kitaplıklardır. Kitaplar en sağlıklı arkadaştır. Kitaplar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmaz ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda olurlar. "dedi.

Ali Metin Kazancı Rize Lisesi´nde düzenlenen programda konuşan Vali Ersin Yazıcı, Hemşehrimiz Güloğlu´nu doğup büyüdüğü Rize´de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Vali Yazıcı, "Sanatçı Davut Güloğlu, RENK Projesine destek vermek için geldiler. Bugün bu projemizle çok önemli bir günü yaşıyoruz. Bugün çok değerli hemşehrimiz bizlerle beraber. Projeye yaptıkları destekten ötürü şahsım ve Rize halkı adına teşekkür ediyorum."dedi.

Sanatçı Davut Güloğlu ise, Çay´ın Başkenti Rize´ye, kendi evine gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Sayın Valimiz Ersin Yazıcı ve eşleri Hanımefendi Hanife Yazıcı´nın daveti üzerine geldiğimiz Rize´de büyük bir heyecan duydum. Böyle özel bir projeyi desteklemenin anlamı benim için çok büyük.  Rize´de bulunmayı şahsım adına bir ayrıcalık olarak değerlendiriyorum. Buradaki amacımız eğitime destek olup,  eğitim seviyesinin yükseltilmesi noktasında yapılan çalışma ve projelere katkı sunmaktır. Böyle güzel bir projede yer almak gerçekten beni mutlu etti ve duygulandırdı. Bu çocuklarımızı sevgiyle bir arada geleceğe hazırlıyoruz. Güzel bir gelecek ancak eğitimin ışığında ve bilginin gücüyle yaşanabilir. Valiliğin hazırladığı eğitime destek projesine tam destek veriyorum." diye konuştu.

Öğrencilerin kendisine gösterdiği ilgiden ve sevgiden memnun olduğunu ifade eden Güloğlu, projeye destek olmanın kendisini mutlu ettiğini anlattı.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.