RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ROBOTEK 2023 SERÜVENİMİZ

Müdürlüğümüz tarafından Yenişehir Kapalı Spor Salonunda 24-25 Mayıs 2023 tarihlerinde düzenlenen Rize Okullar Arası Teknoloji ve Yarışması (ROBOTEK)'na ait görüntülerden oluşan kısa filmimizi sizlerin beğenisine sunmaktan kıvanç duyarız.
ROBOTEK 2023 SERÜVENİMİZ

İlimiz genelindeki ortaokul ve liselerin katılımlarıyla Rize Yenişehir Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen eşsiz organizasyon renkli görüntülere sahne oldu. nsanlık Yararına Teknolojiler ve Eğitim Teknolojileri olmak üzere iki kategoriden oluşan ROBOTEK'te, öğrencilerin günümüz robotik ve kodlama teknolojilerini kullanarak insanlık yararına robotik projeler ve eğitim yazılımları üretmeleri ve sağlık, eğitim, çevre, ulaşım gibi konularda yaşanan sorunlara teknolojinin desteğiyle çözüm bulunması amaçlanıyor. 

ROBOTEK 2023 Yenişehir Kapalı Spor Salonunda 24-25 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilirken organizasyon kapsamında ilimizde bulunan 23 ortaöğretim kurumumuza ait tanıtım standı oluşturuldu. Bu stantlarda öğrenci ve öğretmenlerimiz tarafından organizasyonumuzu ziyarete gelen misafirlerimize okullarımızın tanıtımı yapıldı. Böylelikle misafirlerimiz ROBOTEK'te yarışan projelerimizi inceleme ve deneyimleme şansının yanında bir üst öğrenim kurumları ve ortaöğretim kurumlarımız hakkında da bilgi sahibi olma şansını da yakalamış oldu.

ROBOTEK 2023'te aralık ayında yapılan birinci değerlendirme sonucuna göre 112 projeden 91 proje ikinci aşamaya geçmeye hak kazanmış, dörder kişilik iki ayrı komisyon tarafından değerlendirmenin yapıldığı ikinci aşamada ise Ortaokulda 59, lisede 32 proje değerlendirmeye katıldı.

Tüm değerlendirmelerin sonunda Lise seviyesinde Eğitim Teknolojileri kategorisinde 5, İnsanlık Yararına Teknolojiler kategorisinde ise 10 proje finalde yarışmaya hak kazanırken; ortaokul seviyesinde de Eğitim Teknolojileri kategorisinde 7, İnsanlık Yararına Teknolojiler kategorisinde ise 10 proje finale adını yazdırdı.

ROBOTEK 2023 kapsamında birinci yedi bin, ikinci beş bin ve üçüncü proje ise üç bin TL ile ödüllendirildi. Yarışmacılarımıza ve tüm katılımcılarımıza teşekkür eder, ROBOTEK 2024 için şimdiden kolaylıklar dileriz.

 

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.