RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE´DE RENKLİ YIL SONU SERGİSİ...

Rize Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan ve yıl boyunca, çeşitli branşlarda faaliyet gösteren kurslarda eğitim gören kursiyerlerin, bir yıl boyunca el emeği ve göz nuruyla üretmiş oldukları ürünler halkın beğenisine sunuldu.
RİZE´DE RENKLİ YIL SONU SERGİSİ...

İsmail Kahraman Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen sergiye Vali Ersin Yazıcı, Hanife Yazıcı Hanımefendi, Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Rize Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Osman Bahri Gülal, kurum amirleri, kursiyerler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Serginin açılışında konuşan Vali Yazıcı, Rize´de çok sayıda vatandaşın halk eğitimi kurslarına katıldığını belirterek bu ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Bu çalışmaları anlamlı bulduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı , " Halk Eğitimi Merkezlerimiz insanımızın faydalı işler yapmasına katkı sağlıyor ve kadınlarımız yeteneklerini bu kurslarla geliştiriyorlar. Halk Eğitimi Merkezlerimiz örgün eğitimin dışında kalmış bireyler için dünyaya açılan yepyeni bir penceredir. Buradaki asıl konu el sanatlarımızı yaşatmanın ve gelecek nesillere aktarmanın yanı sıra ekonomiye de kazandırma gayretidir. Sergimizin hazırlanmasında, başta kurs hocalarımız olmak üzere, öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim."diye konuştu.

Daha sonra başarılı kursiyerlere Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı tarafından kurs bitirme belgeleri takdim edildi.

Vali Ersin Yazıcı, Hanife Yazıcı Hanımefendi ve Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Rize Halk Eğitimi Merkezi kursiyerleri tarafından hazırlanan sergiyi gezerek kurs öğretmenleri ve kursiyerlerden bilgiler aldı.

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.