RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE’DE İKİ OKULUMUZ ‘SELFIE’ PİLOT OKULU SEÇİLDİ

İlimizde Çayeli İshakoğlu İlkokulu ve 9 Mart İlkokulu SELFIE pilot okulu seçilmiştir.
RİZE’DE İKİ OKULUMUZ ‘SELFIE’ PİLOT OKULU SEÇİLDİ

Avrupa Komisyonu´nun Avrupa Birliğine üye ve aday ülkelerin eğitim öğretim sistemlerinin geliştirilmesi kapsamında Ocak 2018´de eğitimde teknoloji kullanımının ve dijital yetkinliklerin geliştirilmesi amacıyla Dijital Eylem Planında SELFIE aracının ülkelerde uygulanması eylemine yer verilmiştir.

Okul, öğretmen ve öğrenci boyutunda dijital becerilerin geliştirilmesine yönelik SELFIE aracının pilot uygulaması ülkemizde de çevrim içi olarak yapılacaktır. Uygulamaya 47 ilden 213 okul seçilmiştir. İlimizde eTwinning okulu seçilerek Avrupa’nın proje okullarından olmaya hak kazanan Çayeli İshakoğlu İlkokulu ve 9 Mart İlkokulu SELFIE pilot okulu olarak belirlenmiştir.

Projenin İl Koordinatörü Özge BEYAZ; 2023 Eğitim Vizyonunda, “öğrenme süreçlerinde dijital içerik ve beceri destekli dönüşüm” konusunda dijital becerilerin gelişmesi ve dijital becerilerle ilgili politikaların ve uygulamaların güçlendirilmesini sağlayacak olan SELFIE’nin, okul yönetimi, öğretmen ve öğrenci boyutunda dijital teknoloji kullanımını destekleyecek şekilde tasarlanmış bir öz-düşünüm aracı olduğunu, 9 Mart İlkokulu SELFIE koordinatörü Ali YILMAZ ile süreci yürüttüklerini söyledi.

Projenin yürütüldüğü Çayeli İshakoğlu İlkokulu Müdürü Uğur KÖSE; ”Yürüttüğümüz güzel projelerin ardından okulumuzun eTwinning okul  etiketi alması ve de şimdi Türkiye´de bu yıl uygulamaya başlayacak olan SELFIE projesinde yer almamız okulumuz adına gerçekten sevindirici bir durum. Bu uygulamanın okulumuza katkı sağlamasını diliyor, bu başarıları okulumuz taşıyan tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum’ dedi.

03-04-201903-04-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.