RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE'DE BİR BAYRAM SABAHI

RİZE'DE BİR BAYRAM SABAHI

"Kendi gök kubbemiz altında bu bayram saati,

Dokuz asrında bütün halkı, bütün memleketi

Yer yer aksettiriyor mavileşen manzaradan,

Kalkıyor tozlu zaman perdesi her an aradan."


        Her bayram tozlu zamanın perdesi kalkar ve bizler bayram vakitleri sevdiklerimizle mavileşen gök kubbenin altında toplaşır, birlikte olmamızın, bir olmamızın türküsünü  yüzyıllardır dinmeyen bir şevkle söyleriz memleketçe.

        Bu sene içinde bulunduğumuz şartların el vermemesi sebebiyle, çoğunlukla uzaktan yaşayacağız bayram coşkumuzu.  Gönüllerimizin aydınlığı an ve an artarken, büyüklerimizin, sevdiklerimizin siyah ekranların arkasında belirmelerini bekleyeceğiz.

        Yavrularımız yine kalkacaklar erkenden, giyecekler en güzel bayramlıklarını, büyüklerimiz hazırlayacaklar şekerleri, mendillere sarılı harçlıkları, Ramazan günlerinin keyifli telaşları, demli bir çayın gölgesinde yâd edilen hoş anılara dönüşecek bu bayram.

       Bu bayram uzaklar köprü olacak bizlere;  çocuklarımızın cıvıltıları, hoparlörlerden yayılan sevdiklerimizin seslerine karışacak. Bayram tatlıları sahiplerini biraz daha bekleyecek, güzel günlerin sağlıklı yarınların umudu olacak kavuşmalar.

      Öğrencilerimiz ile büyüklerimiz bu bayram uzaktan kavuştular birbirlerine, sizlere de bu vuslatın anılarını gönderdiler. Sevdiklerinizle nice bayramlara ulaşmanız dileklerimizle.

22-05-202022-05-202022-05-2020

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.