RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencilerini Makamında Kabul Etti.

48. Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında bölge birincisi olan Rize Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ´ı ziyaret ettiler. Ziyarete Gençlik Merkezleri arasında yapılan tiyatro yarışmasında ekip arkadaşları ile Karadeniz birincisi olan öğrencimizde katıldı.
Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencilerini Makamında Kabul Etti.

Rize Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Ebru Çilingir ve Dilara Doğan, TÜBİTAK’ın Türk Dili ve Edebiyatı alanında açtığı yarışmaya ‘Unutulan Bir Yılbaşı Kutlaması Kalandar ve Bu Geleneğin Yeniden Canlandırılması’ konulu proje geliştirdi. Erzurum’da yapılan bölge finaline katılan Rize SBL öğrencilerinin geliştirdiği proje bölge birincisi oldu. Öğrenciler Ankara’da yapılacak TÜBİTAK Türkiye Finaline katılma hakkı kazandı.

Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Özlem Elif Kanbur’un da yer aldığı Rize Gençlik Merkezi ekibi Türkiye geneli tiyatro yarışmalarına katıldı. Karadeniz’de 18 il arasında birinci seçilen ekip Türkiye’nin 7 bölgesinin katılımı ile Ankara’da yapılacak Türkiye finallerinde Karadeniz Bölgesini temsil etme hakkı kazandı.

Başarılı 3 öğrenci ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KALENDER, Rize Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Zekeriya ÖZDEMİR, Felsefe Grubu Öğretmeni Davut ÇOŞKUN ve Okul Aile Birliği Başkanı Muhammet KAÇAR, Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ’ı makamında ziyaret etti. Öğrencilerin başarılarından gurur duyduğunu belirten Vali BEKTAŞ, akademik başarının yanında özellikle sosyal alanlarda projeler geliştirilmesinin önemine de değindi, öğrencileri ve okul yönetimini tebrik etti. Vali BEKTAŞ öğrencilere hediye vererek Ankara’daki finallerde başarılar diledi.

24-04-201724-04-201724-04-201724-04-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.