RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Merkez İlçe Ortaokulu Müdürleri Toplantısına Katıldı.

Merkez Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen Merkez İlçe ortaokul müdürleri toplantısına Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Vali Yardımcısı Selçuk KÖKSAL, Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ, Şube Müdürümüz Hasan TEKKE ve okul müdürleri katıldı. 
Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, Merkez İlçe Ortaokulu Müdürleri Toplantısına Katıldı.

Merkez Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen Merkez İlçe ortaokul müdürleri toplantısında Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, okullarımızda yürütülen eğitim-öğretim faaliyetleri ile ilgili okul müdürleri ile fikir alışverişinde bulundu. 

Mesleki eğitimin önemine değinen Vali BEKTAŞ, "En kısa zamanda ilimizde yüzde yetmiş oranında öğrenciyi mesleki eğitime yönlendirmemiz gerekiyor. Bunun için sizler ve bizler elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bununla birlikte il merkezinde ikili eğitimin devam ettiği okullarımızı tekli eğitime ve il genelinde aynı binayı kullanan ilkokul ve ortaokul dönüşümlerini ivedilikle çözüme kavuşturmalıyız. "dedi

Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, konuşmasına "KodlaRize Projesi ile Kodlama ve Dyned´e daha çok önem vermeliyiz. Biz bu projede öğrencilerin günlük hayatta İngilizce konuşma eksiği olmasın diye çalışıyoruz. Veli ve öğrencileri bu konuda ikna edip, öğrencilerin çalışmalarını takip etmeliyiz. Okul müdürü işin içine girip öğrenci çalışmalarını takip etmelidir. Yeni dünyaya çocukları hazırlamamız gerekiyor. Çocukları kod okur yazarı yapmazsak gelecekte sadece piyon olurlar. Kodlama ve Dyned´te düzeni kurduk, gayet iyi gidiyoruz." diye devam etti.

Merkez Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda oluşturulan kodlama ve Dyned atölyesini ziyaret eden Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ, öğrencilerle sohbet ederek proje hakkında fikirlerini sordu. 

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri ziyaretlerinden dolayı Rize Valisi Erdoğan BEKTAŞ ve Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ´a hazırlamış oldukları hediyeleri takdim ettiler. 

23-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-201723-11-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.