RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE TOBB FEN LİSESİ BİLİM FUARI COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

35  projenin sergilendiği 5.Rize TOBB Fen Lisesi Bilim Fuarı, Valimiz Sayın Erdoğan BEKTAŞ, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Çaykur Genel Müdürlüğü Şube Müdürleri,  Okul Müdürleri, Öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleşti
RİZE TOBB FEN LİSESİ  BİLİM FUARI COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

Bilim Fuarının açılış konuşmasını yapan okul müdürü Tekin IŞIK “ Okul olarak öncelikli hedefimiz Öğrencilerimizi Türk Milli Eğitim Sistemin genel amaçları doğrultusunda Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda Cumhuriyetine bağlı, vatanını, milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirmektir. İkinci hedefimiz ise bize emanet edilen genç beyinleri gelecekte ülkemize ve insanlığa hizmet edecek bilgi ve donanım ile donatmaktır. Gençlerin öğrenmeye istekli hale getirilmesi, araştırma yeteneğinin kazandırılması, bilimsel düşünceye sahip olması amacı ile Tübitak tarafından düzenlenen proje yarışmaları, Bilim olimpiyatları ve bilim fuarları bu bağlamda okul olarak bizim de önem verdiğimiz çalışmalardır. Geçen yıl yapılan Tübitak Olimpiyatlarında Karadeniz Bölge 3.sü çıkaran okulumuz, bu yılda Tübitak 49.Araştırma Projeleri Yarışmasında 4 Proje ile bölge yarışmasına katılmış, burada 1 projemiz bölge 1.si, 1 projemiz bölge 3.lüğü almıştır. Aynı yarışmanın Türkiye Finalinde yarışan projemiz ise jüri tarafından Teşvik ödülüne layık görülmüştür.” Dedi.

       Biyoloji dalında 6, Matematik ve Fizik alanında 5’er, Kimya ve Tarih alanında 4’er, Yabancı Dil alanında 3, Sosyoloji, Teknoloji Tasarım, Coğrafya ve Edebiyat alanında 2’şer olmak üzere  toplam 35 projenin sergilendiği Bilim Fuarının açılışını Sayın Valimiz Erdoğan BEKTAŞ tarafından gerçekleştirildi. Öğrencilerin hazırladığı tüm projeleri teker teker dolaşan Valimizi Sayın Erdoğan BEKTAŞ ve Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ Proje sahibi öğrencileri dinleyerek bilgi aldılar. Proje sahibi öğrencilere ve danışman öğretmenlere teşekkür eden vali BEKTAŞ, bu tür çalışmaların gençlerimizde bir kıvılcım oluşturarak gelecekte ülkemizde ve dünyada buluşlara imza atan bilim insanlarının yetişmesine vesile olmasını diledi.

       

 24-05-201824-05-201824-05-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.