RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE SOSYAL BİLİMLER LİSESİNDEN EDEBİYAT DÜNYASINA YENİ BİR SOLUK:EDEBİYAT SÖZLÜĞÜ PROGRAMI

Rize Sosyal Bilimler Lisesi yürüttükleri "Edebiyat Sözlüğü" adlı programla edebiyat dünyasından ustalarla edebiyat üzerine farklı konuları gündeme taşıyor.
RİZE SOSYAL BİLİMLER LİSESİNDEN EDEBİYAT DÜNYASINA YENİ BİR SOLUK:EDEBİYAT SÖZLÜĞÜ PROGRAMI

Rize Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen "Edebiyat Sözlüğü" programının konusu 'Karadeniz'de Edebiyat Dergiciliği' idi.

Rize Sosyal Bilimler Lisesi tarafından düzenlenen programa Zonguldak'ta yayımlanan 'Şehir' dergisi adına İbrahim TIĞ, Samsun' da yayımlanan 'Edebiyat Nöbeti' dergisi adına Celal KARACA ve Rize' de yayımlanan Mavi Yeşil dergisi adına Hasan ÖZTÜRK konuşmacı olarak katıldı. Rize Sosyal Bilimler Lisesi edebiyat öğretmeni İsmail Şimşek' in hazırlayıp yönettiği çevrimiçi program öğrencilerin soruları doğrultusunda gerçekleştirildi.

Edebiyat ortamında dergilerin yeri, dergi çıkarma konusunda karşılaşılan sorunlar, taşrada dergi çıkarmak, internet yayıncılığıyla birlikte basılı dergilerin geleceği gibi sorularla şekillenen programda, edebiyat dergiciliği ve dergi çıkarma süreci üzerine ayrıntılı değerlendirme ve görüşlere yer verildi. Program zoom üzerinden ve RSBL Youtube kanalından aynı anda çevrimiçi gerçekleştirildi.

27-10-202127-10-202127-10-2021

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.