RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE, SERBEST GÜREŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA EV SAHİBİ OLDU

Rizemiz, 75 ilden 465 sporcunun yarışacağı müsabakalara ev sahipliği yaptı.  4 gün boyunca ilimizde devam eden müsabakalar sonucunda düzenlenen ödül törenine Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK VE Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi YILMAZ katıldı.
RİZE, SERBEST GÜREŞ TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA EV SAHİBİ OLDU

  Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik “ Okullar arası  Gençler Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bu şampiyonada 75 ilden 465 sporcumuzu ve idarecilerimizi ilimizde ağırladık. Yaptığımız bu tür organizasyonlar da birçok misafirimiz ilk defa Rize’mizi görme fırsatını buldu”dedi. Sporcular için düzenlenen ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Hamdi YILMAZ “Başarı, herkesin hayatında baş köşede oturmuş, bir kısım insanın elde etmek için yaşamını adadığı, bazılarının peşinden yorulmadan koştuğu, bazılarının bulamayıp pes ettiği kısaca her bireyin ulaşmayı arzu ettiği hedeftir. İşte bugün burada da bu başarıya ulaşmış siz değerli sporcularımızla beraberiz. Ancak başarının bir sürece ve bu süreçteki doğru rehberliklere bağlı olduğu unutulmamalıdır. Bu süreçte, bireylerin fiziksel, bilişsel ve duygusal gelişimlerine yardımcı olmak onlara sağlanabilecek en önemli desteklerin başında gelmektedir. Günümüzde Teknolojik araçlar hayatımıza girdikçe hareketsizleşmeye başladığı hele ki çok anlamlar yüklediğimiz çocuklarımızın bütün zamanlarını bilgisayar başında geçirdikleri düşünülürse sporun önemi elbette farklı bir anlam kazanmış olur.

Bilinmelidir ki; Spor bireyler için; stratejik düşünme yetisi kazanma, liderlik özelliklerini arttırma,  sağlıklı arkadaşlık ilişkileri oluşturabilme, grup kurma ve grup çalışması yapma, kazanma-kaybetmeye karşı tepkilerini kontrol edebilme, zamanı kullanma becerisi, zorluklarla mücadele etme ve Takım çalışmasına yatkınlıkları arttığından ileride profesyonel kariyerlerine olumlu yönde destek sağlamaktadır. Her sporcumuzu tek tek tebrik ediyorum.” dedi.

 

06-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-2018

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.