RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE MERKEZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ YERİNDE EĞİTİMDE

Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar KOÇAK, Rize Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi  Muhasebe ve Finansman Alanı öğrencilerinin Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda okul-sektör işbirliği ile yerinde eğitim kapsamında işlediği derse katıldı.
RİZE MERKEZ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ YERİNDE EĞİTİMDE

         Okul müdürü Haydar ÇAKIR, Rize Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Ali Fuat ÇAKMAKÇI ,yönetim kurulu üyesi Mustafa KULAKSIZ, eğitimi yürüten Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Emine KAZANBAŞ, ders  öğretmenleri Dilay YILMAZ, Bengü ŞENGÜL ve Ayla DEMİRCAN’ın katıldığı etkinlikte Müdürümüz KOÇAK 2023 eğitim vizyonu bilinciyle amacımızın öğrencilerimize sadece eğitim dışı ortamlarda beceri kazandırmak değil, insana ait evrensel, yerel tüm değerleri kapsayan, olgunlaşmaya, ilerlemeye, gelişmeye, maddi, manevi, mesleki ve ahlaki tüm güzellikleri kazandırmaya yönelik olduğunu öğrenmekten memnun olduğunu dile getirdi. Çağı yakalayan kalifiye elemanların yetişmesinde yerinde eğitime önem vermiş olmamızın ve üç yıldır bu çalışmayı sektörle işbirliği içinde yeni ve internet üzerinden çalışılan programlarla sürdürmemizin mesleki eğitimde bir adım önde olduğumuzun göstergesi olduğunu belirtti. Öğrencilerimizin piyasanın rekabetçi şartlarında olgunlaşmış olarak mezun olmalarının iş bulmalarını kolaylaştıracağını, öğrendikleri bilgilerin işverenler için tercih sebebi olmasına yardımcı olmakla kalmayıp yaşam kalitelerini de artıracağını belirten Müdürümüz KOÇAK öğrencilerin böyle ortamlara daha sık getirilmeleri gerektiğini  vurguladı.

             Öğrencilerle yaptığı sohbette meslekleriyle ilgili kendilerini geliştirebilecekleri her türlü imkanı değerlendirmelerini  ve Oda Başkanı Ali Fuat ÇAKMAKÇI’nın da aynı okuldan mezun olması dolayısıyla gereken fırsatları sağlamasının önemini belirtti. İş bulma aşamasında farklı bilgilerle donanmış olmanın işlerini kolaylaştıracağını, bu yüzden gelişime açık olmalarını, yabancı dil öğrenimine ve kitap okumaya önem vermelerini öğütledi. Oda Başkanı Ali Fuat ÇAKMAKÇI ’ya ve okul müdürü Haydar Çakır’a protokol yapılmış olmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, öğretmenleri tebrik edip bu çalışmaların ülke geneline yayılması için okulumuzun örnek olmasını temenni etti.

18-03-201918-03-201918-03-201918-03-201918-03-201918-03-2019

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.