RİZE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

RİZE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA BİLİMSEL VE SOSYAL İŞBİRLİĞİ

Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu arasındaki işbirliği protokolü  Rize Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KALENDER ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman BAYKAL tarafından imzalandı. 
RİZE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA BİLİMSEL VE SOSYAL İŞBİRLİĞİ

Hizmetiçi eğitim, eğitimin alt yapısının iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi, öğretim programının zenginleştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi veya eğitim öğretim desteği sağlanması amacıyla Rize Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karadeniz Teknik Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol gereğince Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin inşaa edeceği 1 adet uygun boyuttaki gemi için Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu gerekli proje ve teknik desteği sağlayacaktır.

Yine iki kurum arasında akademik ve araştırma birimlerinin karşılıklı ziyaretleri ve kurumlarda yer alan laboratuvar ve atölyelerde ortak çalışmalar yapılacaktır.

Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu’nun düzenleyeceği bilim, spor ve kültürel etkinliklere lise öğrencilerinin katılmasına ve uygun görülen etkinliklerde de Abdullah Kanca Meslek Yüksek Okulu’ndan Hasan Kemal Yardımcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne konuşmacıların gelmesine imkân sağlanacaktır.

Ortak proje önerileri hazırlanması, yürütülmesi, uluslararası programlara birlikte proje sunulması hususunda da söz birliğine varılmıştır. 

17-04-201717-04-201717-04-201717-04-2017

Eminettin Mahallesi Valilik Binası Kat 3 MERKEZ/RİZE - 464 280 53 00 / 464 280 53 03

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.